Šedivé vlasy

Šedivění je přirozený proces, který zastihne nás všech. První šediny se nám objeví už kolem třicítky. Není nic výjimečného, ​​když už 25letá mladá žena řeší barvu, která jí překryje šediny. Stejně jako mnoho jiných věci i šedivění je věcí genetiky. Ale v podstatě platí, že po padesátce už máme na hlavě více než polovinu vlasů šedivých. 

Barva vlasů je otázkou pigmentu melaninu, který obsahuje naše pokožka hlavy a postupná jeho ztráta s rostoucím věkem je důvodem proč nás trápí stále více neprehľadnuteľné šediny. Existují dva druhy melaninu, a to eumelanin a feomelanin. Eumelanin pohlcuje více světla a proto vytváří hnědé až černé vlasy, zatímco feomelanin naopak odráží světlo s vlnovou délkou odpovídající pro světlu barvu vlasu – blond, zrzavá nebo plavá.Samozřejmě, že tyto dva druhy melaninem jsou přítomny oba najednou ale v různých poměrech, což vytváří pro nás specifickou barvu vlasu.

Šedivé vlasy odjakživa patřily jako hrozba číslo jedna pro dámy. Úplně jinak se to chápe u mužů, kde šedivé vlasy považujeme za vrchol zralosti a mužnosti a pro mnohé dámy to představuje neodolatelnou přitažlivost až afrodiziakum. Muži se samozřejmě patřičně využívají ve svůj prospěch.K šedinám přidají dokonalý outfit a úspěch u něžného pohlaví je zaručen. Proto není žádná tragédie mít na hlavě nechtěně brzké šediny moudrosti. Jsou ale muži u kterých se tento efekt objevuje velmi brzy, proto se tento v jejich věku handicap snaží zamaskovat. Existují kvalitní barvy, které překryjí šediny. Avšak řadou kadeřníků je, aby se vždy zvolila alespoň o stupeň světlejší barva vlasů jak jsme zvyklý mít v mládí.Předejde se tím nepřirozenému efektu helmy na hlavě.

Šedivé vlasy potřebují stejně jako každé jiné péči, kterou netřeba zanedbat. Jsou doporučovány přípravky, které dodávají vitalitu vlasům, ať už jsou to různé séra nebo i proteinové kondicionéry nebo obyčejné opláchnutí kopřivovým extraktem nebo potírání žloutkem a pod. Důležitá je hydratace a a výživa pokožky hlavy.

.