Šedivé vlasy

Šedivění je přirozený proces, který zastihne nás všech. První šediny se objevují už kolem třicítky. Není nic výjimečného, ​​když už 25 letá mladá žena řeší barvu, která jí překryje šediny. Stejně jako mnoho jiných věci i šedivění je věcí genetiky. V podstatě platí, že po padesátce už máme na hlavě více než polovinu vlasů šedivých. 

Barva vlasů je otázkou pigmentu melaninu, který obsahuje naše pokožka hlavy. Jeho postupná ztráta s rostoucím věkem je důvodem proč nás trápí stále více nepřehlédnutelné šediny. Existují dva druhy melaninu, a to eumelanin a feomelanin.

Eumelanin pohlcuje více světla a proto vytváří hnědé až černé vlasy, zatímco feomelanin naopak odráží světlo s vlnovou délkou odpovídající pro světlu barvu vlasu – blond, zrzavá nebo plavá. Samozřejmě, že tyto dva druhy melaninu jsou přítomny oba najednou, avšak v různých poměrech. To vytváří pro nás specifickou barvu vlasu.

Šediny – noční můra žen

Šedivé vlasy odjakživa patřily jako hrozba číslo jedna pro dámy. Úplně jinak se to chápe u mužů, kde šedivé vlasy považujeme za vrchol zralosti a mužnosti a pro mnohé dámy to představuje neodolatelnou přitažlivost až afrodiziakum. Muži to samozřejmě patřičně využívají ve svůj prospěch. K šedinám přidají dokonalý outfit a úspěch u něžného pohlaví je zaručen. Proto není žádná tragédie mít na hlavě nechtěně brzké šediny moudrosti.

Jsou však muži, u kterých se tento efekt objevuje velmi brzy, proto se tento handicap snaží zamaskovat. Existují kvalitní barvy, které překryjí šediny. Avšak trikem kadeřníků je, zvolit vždy alespoň o stupeň světlejší barva vlasů. Předejde se tím nepřirozenému efektu helmy na hlavě.

Šedivé vlasy potřebují stejně jako každé jiné péči, kterou nelze zanedbat. Jsou doporučovány přípravky, které dodávají vitalitu vlasům, ať už jsou to různá séra nebo i proteinové kondicionéry nebo obyčejné opláchnutí kopřivovým extraktem nebo potírání žloutkem a pod. Důležitá je hydratace a výživa pokožky hlavy.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang