Řádně předražené padělky – Svět shopaholiků

Když jsem se před nějakým časem rozohňovala nad tím, jak se na českém internetu vesele prodávají padělky, přiletělo mi mailem i ve vzkazech takové množství upozornění na další podobné eshopy, až mě oči přecházely. Časem se podívám podrobněji i na další „obchody“, dnes to bude Svět shopaholiků.

Eshop je na stránkách svetshopaholiku.cz a ve velkém jede i na Facebooku. Svět shopaholiků samozřejmě prodává „luxusní“ kabelky za „skvělé“ ceny. Jenže problém je v tom, že je to jeden padělek vedle druhého. Na facebookovém profilu to nakonec píšou i fanoušci.

Například skutečně hodně špatná napodobenina legendární birkinky od Hermés s opravdovou birkinkou nemá společného vůbec nic kromě úporné snahy o aspoň trochu podobný vzhled. I když, co zas chcete za 999 korun, že jo. 

Skutečná birkinka je legenda legend, pokud jde o kabelky. Cena se pohybuje v řádech desetitisíců až statisíců korun. Za tisícovku ji nekoupí nikde nikdo. 

Prostě birkinka je něco tak mimořádného a tak mimořádně drahého, že běhat s tímhle padělkem na rameni po českých městech snad může jen někdo, kdo je buď úplně mimo, nebo vůbec netuší, co za fake si vlastně koupil. Originálních birkinek totiž u nás bude odhadem tak maximálně pět. No, možná deset, ale víc určitě ne.

Pokud někdo opravdu chce honit vodu a ukázat, že na to má, pak už je míň trapné natlouct si na zrezlého favorita nápis Porsche a s vážnou tváří tvrdit okolí, že to je jeden z druhů proslulé Carrery. Bude to vypadat naprosto stejně reálně, jako že má šestnáctiletá holka v ruce birkinku za dvě stě tisíc korun, na kterou si ušetřila z kapesného. 

Svět shopaholiků ale prodává i další kousky, které vyslověně křičí: „Jsem fake!“ Hodně, ale vážně hodně divně vypadá třeba snaha vydávat kakbelku za kabelku Maisy od značky Paul´s Boutique. 

Tuhle kabelku prodává Svět shopaholiků za 899 korun. Originál stojí 61 liber, což je asi 1 800 korun. Ale proč nedat za blbě udělaný padělek půlku ceny. Prodejci se to rozhodně vyplatí.

Dost děsivě vypadá i padělek kabelky Lady Dior od Diora. Svět shopaholiků ho prodává v několika barvách za 799 korun. A skutečný originál vypadá skutečně trochu jinak. Mimochodem, totožný padělek se dá koupit i v dalším eshopu, jenže za podstatně nižší cenu než je ta shopaholiková. 

Stejná kabelka jen v jiné barvě. Eshopu ladylove.cz naprosto s klidem přiznává, že je „inspirovaná“ kabelkou Lady Dior. 

Předpokládám, že je to taky padělek nějaké známé značky. Nějak mi nejde do hlavy, co na těch padělcích české holky mají. Za prvé je na metry daleko poznat, že to není originál. Za druhé by se za ty peníze, co stojí špatně udělaná kopie, dala koupit opravdu zajímavá kabelka. A za třetí – neříkají ty holky tím, když na sebe navěší tyhle hrůzy z čínských velkovýroben nevkusu, že jsou vlastně jen povrchní trubky, které nedostatek vlastního šmrncu a nápadů musí nahrazovat prvoplánovými umělohmotnými kopiemi?

Neříkají tím, že jim nejde o kvalitu a špičkové zpracování, o které především u skutečně luxusních kabelek jde, ale jen o napodobeninu luxusu za každou cenu? A nakonec, neříkají tím: je mi jedno, co mám, hlavně když to vypadá nóbl? Pro mě je to jen navoněná bída. A stejně tak bude tyhle nóbl holky brát i jejich rozumnější okolí. Bohužel.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang