Půjčky na občanský průkaz

Půjčky na občanský průkaz jsou určeny zejména lidem, kteří z nějakého důvodu nemohou doložit výši svého příjmu nebo v té době žádné příjmy nemají.

Bohužel nic není zadarmo a tak u těchto půjček musíte ručit svým majetkem, který svou hodnotou přesahuje půjčovanou částku. To může být například dům, osobní automobil nebo jiný cenný majetek.

Půjčka na OP je půjčka pro každého, kdo vlastní platný doklad totožnosti. Výhodou je to, že výše půjčky je celkem flexibilní. Pokud máte dostatečnou zástavu, pak není problém půjčit si i několik set tisíc korun. Reálná je i půjčka pro dlužníky a půjčka ihned na účet.

Nemusíte dokazovat svůj příjem

Základem půjčky na občanský průkaz je tedy to, že nemusíte dokazovat výši svých příjmů. Takovou půjčku nedostanete od žádné banky a tedy potřebujete hledat v soukromém sektoru. Tato skutečnost s sebou nese jistá rizika a to zejména, že narazíte na někoho, kdo vás bude chtít připravit o majetek. Vždy poskytovatele pořádně prověřte.

Dbejte hlavně na zvýšenou opatrnost při výběru firmy nebo osob, od kterých si půjčíte. Obzvlášť opatrní buďte při podepisování smlouvy. Pokud máte pochybnosti, tak vezměte smlouvu a přečtěte si ji v klidu domova nebo se poraďte s odborníky.

Počítejte s vyšším úrokem

Dalším nepříjemným faktem je to, že na půjčku dostanete vcelku vysoký úrok i RPSN. Proto si vždy ověřte výši úroků, dejte pozor na záměnu roční a měsíční úrokové sazby a také na dobu splácení.

Pokud máte možnost, tak usilujte spíše o některou z bankovních půjček a pokud to ve vašem případě prostě nejde, tak se soustřeďte na známé společnosti a v žádném případě neplaťte žádné poplatky předem .

V současné době najdete mnoho ověřených společností, kde vám bez problémů zajistí půjčku. Díky zvýšené nezaměstnanosti se s podobnými společnostmi a žádostmi o půjčku roztrhl pytel. Pokud uvažujete o půjčce na občanský průkaz a myslíte si, že je to pro vás to pravé, tak vyzkoušejte některou z ověřených společností.

Například u Provident si dohodnete půjčku online nebo po telefonu půjčku do několika hodin a nemusíte se bát žádných skrytých poplatků. Hotovostní půjčky na občanský průkaz najdete i u jiných nebankovních společností.

Problém může nastat, když člověk ztratí peněženku a někdo si vezme půjčku na jeho občanský průkaz. Jak postupovat při ztrátě dokladů?

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang