Proč se vyplatí investovat do kvalitní obuvi

boty-nakup

Ať už se jedná o sportovní nebo společenskou obuv, v každém outfitu hrají boty důležitou roli. Zvolit správnou obuv je nezbytné, protože botami se dá celý outfit skvěle doplnit nebo zcela zničit. Kvalitu obuvi lze určit mnoha způsoby, například podle použitého materiálu nebo značky. Proč je třeba investovat do kvalitních bot?

Každý, kdo chce vypadat opravdu dobře, by měl investovat do kvalitních bot. Ať už se jedná o polobotky, boty na podpatku nebo tenisky, kvalitní obuv dokáže vyšvihnout celý outfit na úplně jinou úroveň. Že jsou v šatníku jen nudné klasické koktejlky? Výrazné podpatky z kvalitního materiálu celý look rozzáří. Kvalitní tenisky zase zařídí, že ani outfit s mikinou s kapucí nebude působit líně.

Nejde však jen o to, jak člověk vypadá, ale i o to, jak se cítí. Kvalitní obuv zajistí každým nohám, že se budou cítit jako v peřince. Podle toho pak bude vypadat i chůze jejich nositele – uvolněně a sebevědomě. Když jsou boty naopak staré a opotřebované, jejich nositel má tendenci je skrývat před zraky ostatních, což sebevědomí rozhodně nepřidává. Jaké jsou další výhody investice do kvalitních bot?

Investice do kvalitních bot ušetří

Že kvalitní boty ušetří? Za kvalitu se přeci většinou musí dobře zaplatit. Občas sice více peněz stržených z účtu neznamená kvalitnější produkt, boty jsou však zrovna zbožím, kde se většinou vyplatí připlatit si. Nárazově se může jednat o větší investici, z dlouhodobějšího hlediska však zákazník rozhodně ušetří. Jak to?

Ačkoli si většina lidí myslí, že nákupem levných bot ušetří, není tomu tak. Naopak, levné boty zákazníka nakonec přijdou draho. Nekvalitní bota se opotřebovává každých pár měsíců, zatímco kvalitní boty vydrží mnohem déle. Co prodlouží jejich životnost je také dobrá péče o ně. I přesto, že se jedná o další investici, boty vydrží ještě déle.

Na prvním dojmu záleží

Na prvním dojmu opravdu záleží. Lidé si jej vytváří při prvním setkání během několika vteřin a ač se to možná nezdá, bývá poměrně obtížné jej změnit. Jaký první dojem si asi lidé vytvoří o člověku s rozviklanými botami s okopanou špičkou? S nositelem tato skutečnost nemusí mít nic společného, první dojem však na toto nebere mnoho ohledu.

Zvlášť v některých příležitostech se tedy kvalitní obuv opravdu vyplatí. Jedná se zejména o příležitosti a místa, kde chceme zapůsobit. Společenské akce, večírky, nová práce…na tyto místa se kvalitní boty vážně vyplatí. Díky takovým botám navíc vynikne i zbytek oblečení a také osobnost a charakter jejich nositele.

Zdravé nohy jsou základ člověka

Nohy používáme každý den. Chodíme v nich do školy a do práce, do města na nákupy a na večírky za zábavou. S bolavými chodidly, patami s puchýři a oteklými palci budou otrávené nejen nohy, ale také celý zbytek člověka. O své nohy a chodidla bychom se proto měli pořádně starat. A prvním krokem ke zdravým nohám jsou samozřejmě kvalitní boty.

Kvalitní boty jsou nejen pohodlné na nošení díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, ale pomáhají udržovat nohy zdravé. Nekvalitní nebo špatně padnoucí boty způsobují nohám problémy, jako jsou například vbočené palce, kuří oka, problémy se zápachem apod. U pracovních bot je vhodné vybírat kvalitní kůži, u sportovní obuvi jsou zase potřeba boty, které zajistí rovnováhu a pomohou zabránit zranění.

Obuv, do které zákazník investuje, by měla nohám poskytnout potřebnou oporu. Existují tací, kteří mají ploché nohy, normální či nízkou klenbu. Lidé s plochou nohou musí volit obuv, která je vyrobena přímo pro tento typ nohou. To pomůže předejít případnému zranění a také bolesti.

Kde nakoupit boty online?

Výhodou nakupování v moderní době je, že se na nákupy už nemusí vyrážet do obchodů. E-shopy zajistí pohodlné nakupování od výběru zboží až po jeho doručení ke dveřím zákazníka. Na internetu se dnes dá najít a nakoupit téměř vše, ať už se jedná o oblečení, elektroniku nebo třeba nábytek. Online se dají nakoupit samozřejmě také boty.

Jedním z populárních prodejců obuvi je obchod CCC. E-shop CCC obuv nabízí ve všech možných kategoriích, stylech a pro všechna roční období – vybere si tu tak každý. Kromě bot jsou v nabídce také kabelky a další doplňky, jako jsou např. sluneční brýle, pásky, peněženky nebo čepice. Recenze obchodu jsou různorodé, na dražší kolekce z kvalitních materiálů se však kritika téměř neobjevuje.

Dalším internetovým obchodem pro nákup bot je Časnaboty.cz. Tento e-shop patří k největším tuzemským obchodům s obuví a nabídka je tak široká, že si jistě vybere každý. Od kozaček přes boty na podpatku až po obuv na volný čas – tento e-shop nabízí vše. A jaké má Čas Na Boty recenze? Zákazníci chválí rychlost dodání a nízkou cenu, spokojenost ohledně kvality se však liší.

Stejně tak se vyplatí prostudovat recenze i u menších eshopů, aby si byl zákazník jistý, že nakupuje na důvěryhodném eshopu a dávat si pozor na eshopy, které recenze nemají, jako například recenze Reversee.cz.

Někteří zákazníci kvalitu bot kritizují, proto možná bude třeba ohlédnout se po kvalitní obuvi jinde. Boty nabízí také další populární e-shop s oblečením, Gant. Dámské i pánské boty Gant se nesou zejména v duchu ležérnosti a nadčasovosti. Gant se však přímo na prodej obuvi nespecializuje, a tak by zákazníkům výběr nemusel stačit.

Boty nabízí také značka Weinbrenner, která by zákazníky mohla nalákat především na to, že její boty jsou českým výrobkem. Co se však kvality týče, je třeba si dát pozor. Recenze, které jsou o této značce dostupné na internetu, většinou nejsou nejlepší. Boty jsou prodávány v rámci obchodu Baťa, kde si zákazníci navíc stěžují na neuznávané reklamace.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang