Předražené padělky – jak vydělává překupník

Někde na Facebooku na mě vyskočil link na nový slovenský eshop NajFashion, který prodává „značkové zboží za skvělé ceny“. Klikla jsem.

Bohužel. Nabízené „značkové“ zboží jsou samozřejmě padělky. Bez výjimky. Navíc jsou to strašně předražené padělky. A vrchol nehoráznosti prodejce? S naprostým klidem to přiznává a zdůvodňuje, že originál přece stojí daleko, daleko víc. A že tyhle padělky jsou děsně kvalitní, takže jde o supervýhodný nákup.
Po prvotním znechucení a opupínkování se, jsem sebrala poslední zbytky sil a trochu tu jeho nabídku prošmejdila. Na padělky kabelek Louis Vuitton nebo Guess jsem neměla žaludek, ale mrkla jsem aspoň na nabízené boty a oblečení. Jako první mě práskly přes oči boty značek Christian Louboutin a Alselin. Za napodobeniny lodiček louboutinek chce prodejce 100 až 125 eur, tedy 2 500 až 3 000 korun. Za kozačky je schopný si říct až 150 eur, tedy 3 750 korun.

Jo, pardon, ony to nejdou padělky, ale produkty AAA! Stačí kouknout na boty pořádně a je jasné, že rozdíl oproti originálu je jasný na první pohled. Boty jsou vyrobené z umělotiny, jsou odfláknuté, místo kvalitního šití je na nich nekvalitní lepení. Když si koupíte boty v tržnici, dostanete kvalitou totéž. Jen si místo jedněch pořídíte desatery.

Padělky šatů Juicy Couture nabízí prodejce také za přemrštěné ceny. Třeba za následující malé černé chce 70 eur, v přepočtu 1 750 korun. Stejný padělek ale v jiném eshopu s napodobeninami stojí 39,95 liber, to je podle aktuálního kurzu 1 160 korun. 

Chcete tričko Lacoste? Tady je máme. Pro dámy za 30 eur, pro pány za 35 eur (v přepočtu 750 a 875 korun)

Zcela totožný padělek, i se stejně blbě nalepenými krokodýlky, stojí 39 eur (975 korun). Jenže tahle cena je za tři kusy. Originální pánské tričko Lacoste se přitom dá v originálním eshopu koupit ve slevě za 42 dolarů, to je asi 750 korun.

A nakonec superhit padělatelů a překupníků, prádlo Calvin Klein. Facebookový prodejce nabízí třeba tyhle dámské kalhotky za 12 eur, to jsou v korunách tři stovky. Originál přitom stojí aktuálně necelých sedm dolarů (122 korun), před slevou byly za 16 dolarů (287 korun). A to se pak padělek opravdu vyplatí!

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang