Pleť vs. stres

Nejen pokožce, ale i celému tělu dlouhodobý stres samozřejmě škodí. Kvůli němu totiž klesá imunita celého organismu, i obranyschopnost pleti.

Při vystavení systematickému stresu hrozí záněty, alergie, akné a další choroby. Náročné životní situace se může podílet na vzniku lupénky, atopického ekzému, dermatitidy a dalších nepříjemných nemocí.

Pleť je bohužel velmi citlivá na to, co zrovna jedinec prožívá, a všechno se na ní odráží. Nervový systém a kůže jsou natolik provázány, že existuje obor psychodermatologie, který zkoumá vliv psychiky na pleť, a naopak.

Jaké produkty používat při dlouhodobém stresu?

Pokud ztrácí pokožka vlhkost a je neustále vysušená, pomohou přípravky, které vodu v pokožce uzamknou. Měly by obsahovat kyselinu hyaluronovou nebo kyselinu mléčnou.

Pleťový krém DR.JART+Cicapair Re-Cover pro uklidnění podrážděné pokožky, Sephora, 370 Kč

Proti podrážděné pleti se hodí doplňky stravy, které obsahují lyzáty. Ty mají za cíl navodit v těle rovnováhu a podpořit imunitu.

Super Elixír, doplněk stravy s 45 ingrediencemi, které mají co nejvíc zmírnit dopad stresu, Ingredients, 2900 Kč

Zdraví pleti by mělo být celoročně podporováno krémem na opalování s SPF 50 a přípravky, které obsahují antioxidanty.

Bylinné tonikum pro suchou a unavenou pleť, Witch Hazel Herbal Extract Toner, BELIF, Sephora, 650 Kč

Růžový krém pro rovnováhu pleti, Dr. Hauschka, 546 Kč

Co nedělat?

Určitě by se nemělo chodit na invazivní kosmetické zákroky, protože ty ještě stav vystresované pokožky zhorší a hrozí pak zarudnutí, záněty nebo pomalu hojící se jizvy. Místo toho je dobré si dopřát třeba masáž obličeje, naučit se ji může každý i sám. Bez ohledu na stres je důležité vyhýbat se prudkému slunci, protože spáleniny od slunce pleti rozhodně neprospějí.

Růženínový roller, pomůcka určená k lymfatické masáži obličeje, Omrovicza, Ingredients, 1600 Kč

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang