Ortopedické polštáře

Kvalitní spánek a odpočinek nenahradí žádné podpůrné přípravky nebo tabletky. Můžete dělat všechno proto, abyste se cítili svěží a odpočatí, avšak dobrý spánek nenahradí nic. Hodně o tom umí říct lidé, kteří mají problémy s krční páteří. Pro tyto lidi je nejvíce důležitý spánek.

K tomuto účelu slouží ortopedické polštáře. Jsou vytvarované přesně tak, jak to lidské tělo potřebuje a nezpůsobují při ranním vstávání bolesti ve zmíněných částech těla.

Mnohé dnešní ortopedické polštáře jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které se přizpůsobují křivkám člověka. Toto přizpůsobení je podstatným prvkem při dosažení kvalitního spánku a nenamáhají krční páteř jako ostatní polštáře. 

Materiály ortopedických polštářů

Při výrobě ortopedických polštářů se používají moderní a klinicky testované materiály, které všechny důležité vlastnosti splňují.

Přírodní materiály se také používají stále více. Jedním z nich je sója. Z ní se získávají vlákna, která se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a odvádějí tak tlak, který působí na krční svaly.

Dalšími materiály na výrobu jsou PUR pěna a dírkovaný latex. Působí stejně jako přírodní materiál. Rozdíl mezi nimi a přírodním materiálem je cena, která je podstatně nižší a také výrobní technologie.

Při syntetických materiálech je velmi jednoduché vyrobit velké množství, při přírodních materiálech se postup prodlužuje, protože je třeba extrahovat látky z přírodních produktů. 

Ortopedické polštáře jsou potaženy bavlněnými potahy, které se při zašpinění dají jednoduše vyprat a pak jsou jako nové.