Nejzajímavější tendence newyorského fashion weeku

Článek pro čtenáře shrnuje nejdůležitější trendy následujícího jara a léta 2012, které byly právě odprezentovány v New Yorku.

Minimalistická ženskost

Mnoho lidí nadchla kolekce Francisco Costy pro Calvina Kleina. Jednoduché linie, luxusní, vzdušné materiály. Šaty, které si žena vezme ráno a nebude ke chtít sundat. A to vše v barevné škále: tělová, béžová, světle žlutá, stříbrná a černá.

Tato Costova kolekce je doslova konstruktivistická, kopíruje a simuluje tělo. U některých modelů si zkrátka nelze nevzpomenout na poslední film Pedra Almodóvara Kůže, kterou nosím.

Kreativní asymetrie:

Narciso Rodriguez předvedl, že lehká extravagance může být zároveň velmi nositelná. Nádherné barvy, lichotivé střihy.

Návrhář prohlásil, že inspirací pro jeho poslední kolekci byla tvorba korejského malíře Kim Joona. Kolekce Rodrigueze pro jaro/léto 2012 je tedy velmi grafická, barevně kontrastní, výraznější, než je návrhářovým zvykem.

Každodenní luxus

Victoria Beckham opět slavila úspěchy se svou poslední kolekcí, která kombinuje prvotřídní materiály (hedvábí, satén) a sportovní střihy. Do bundiček balónového střihu se snadno zamiluje nejedna žena. Proslulé šaty v siluetě přesýpacích hodin samozřejmě nechybí, jen mají sportovnější šmrnc.

Plastový look

Zní to odporně, vypadá to ale skvěle. Kolekce Marca Jacobse na jaro/léto příštího roku je mix charlestonu a igelitových tašek. Kontrast retro siluety a moderního materiálu vytváří v tomto případě prvotřídní výsledek.

Navíc z celé přehlídky šel (příjemný) mráz po zádech. Za zvuků opery Phillipa Glasse přicházely modelky, které svými pohledy doslova hypnotizovaly publikum.

Gejša

Pyžama styl a orientální prvky, široké kalhoty, pásek ve stylu provazu… To je značka The Row, pod kterou tvoří Ashley a Mary-Kate Olsen. V jejich podání je tunika a rozevláté kalhoty to nejsvůdnější oblečení. “Inspirovaly jsme se v Tibetu,” prohlásily o svém posledním výtvoru Ashley a Mary-Kate.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang