Nejstrašnější české obočí

Myslím, že tohle je naprosto jednoznačné. Nejstrašnější české obočí má žena z posledního dílu Výměny manželek. Když jsem jí zahlídla poprvé, napadlo mě, že určitě nemá doma zrcadlo a žije se slepým manželem kdesi na samotě, kde jí nikdo nemůže říct, jak děsivě vypadá.

Omyl. Zrcadlo má, manžel sice nosí brýle, ale podle všeho vidí víc než jen obrysy, a na samotě taky nebydlí. Proč se ženská sama a dobrovolně takhle strašlivě zhyzdí, to jde vážně mimo moje chápání. Je možné, že je přesvědčená, že vypadat jako nedomalovaný cirkusový klaun, může být hezké?

Tohle obočí je prostě úplně špatně. Vypadá to, že si jeho hrdá nositelka vlastní obočí buď nadobro vyškubala takovým způsobem, že jí už vůbec neroste, anebo – a to mi přijde podle záběrů z výměny pravděpodobnější – si obočí holí a místo něj kreslí ten paskvil, co má na hlavě.

Zdatně přitom ignoruje nejprostší pravidlo – aby obočí vypadalo přirozeně, měl by být vnitřní okraj v linii s vnitřním koutkem oka a chřípím nosu, na vnějším okraji by mělo obočí končit v linii s vnějším koutkem oka a chřípím nosu.

Pro blondýny ještě jednou, tentokrát na obrázku. Takhle to má vypadat:

Pokud má obočí podobný tvar, jako u vyměněné manželky, deformuje se tím celý obličej. Tedy kromě toho, že to vypadá příšerně. Podobných odstrašujících případů jsou stovky. 

Na prvních třech fotkách je stejná chyba: Obočí je hnusně tenké, nakreslené příliš vysoko nad očnicovým obloukem a s výjimkou té poslední fotky má i naprosto špatnou délku. Proč to těm holkám někdo neřekne, že vypadají hnusně? 

Tahle milovnice černé tužky na oči a obočí to s tvarem taky přepískla. Vnitřní okraj začíná příliš blízko u středu, celé to navíc vypadá namalované moc nízko. To sice opticky zvětší oči, což byl tady nejspíš záměr, ale zase to vypadá, jako by se tahle dívka narodila v blízkosti nějaké jaderné elektrárny brzy po jejím výbuchu. 

Obočí by mělo rámovat obličej. Dva tenoučké oblouky nakreslené na úplně špatném místě z vás ale opravdu krásku neudělají. 

A takhle budete vypadat, když si obočí oholíte žiletkou a pak si ho zas budete chtít nechat narůst. No, nevím, já bych asi chodila kanálama anebo běžela do nejbližší půjčovny divadelních rekvizit pro obočí nalepovací. 

Ještě je tady někdo, kdo si myslí, že extrémně tenké a vypouklé obočí může být hezké? Nemůže. Nikdy!

A další extrém: Jakýsi náznak o aspoň trochu přirozený tvar by tady snad byl, jenže celé je to namalované zase příliš vysoko. Není mi jasné, jestli je to nakreslené jen nějakou tekutou linkou, ale spíš to vypadá jako nepovedený permanentní makeup. Děs. 

Když se k moc tenkému obočí přidá ještě tmavá kontura kolem rtů a brýle typu masařka, budete tu mouchu docela i připomínat.

Další fotky už jen s jediným komentáře: Šmarjá, co si to ty ženský provedly? 

A ještě dva příklady, jak nemá vypadat permanentní make-up obočí. Když už musí být obočí vytetované (třeba proto, že kvůli nějakému malému úrazu ho část neroste), nikdy by se neměla tetovat jednolitá linka. Vždycky je lepší zvolit sice pracnější i finančně náročnější, ale taky daleko přirozenější vyčárkování jednotlivých chloupků.

Obočí je pro celkový vzhled obličeje mnohem důležitější, než si často myslíme. Naprosto jasně je to vidět na obrázcích známých krásných žen, kterým obočí vyretušovali. Vypadají prostě divně. Hodně divně. A z jejich krásy je víc než půlka pryč. Angelina Jolie i Victoria Beckham vypadají bez obočí tak trochu jako mutantky z nějakého hodně blbě udělaného sci-fi filmu. 

Vypadá to jako řasenka, v tubě je ale bezbarvý gel, který obočí upraví a zafixuje. Součástí balení je i kartáček, ale samotné použití řasenkového aplikátoru úplně stačí.

A tohle je sada na úpravu obočí. Obsahuje dva stíny, tmavší je přímo na obočí, světlejší pak na projasnění těsně pod linií obočí. K nanášení slouží seříznutý štěteček. Mně se s ním nanáší barva daleko líp, než klasickou tužkou na obočí. Ve spodní části je bezbarvý vosk, nanáší se druhým štětečkem a obočí dodá trochu lesku a zároveň ho zafixuje. 

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang