Moderní obýváku

Kde jinde než v obýváku se můžeme pochlubit, že se v nás probudil moderní duch a ten se projevil v zařízení naší pokoje? Pokud máte na mysli ložnici, tak máte i tak trošku pravdu, ale je zde jedno velké ALE!

Do ložnice nám leckdo jen tak „nenakúka“.Tak nechme se inspirovat naší fantazií a usaďme hosty do luxusního křesla v naší zbrusu nových obývacím pokoji, nebo prekvapme naši polovičku romantickou večeří v nové líbivější romantické nebo exotické obýváku.

Jak to bylo kdysi a jak je to dnes

Živý příklad obýváku v minulosti najdeme v domě naší babičky nebo prababičky. Tam skoro vždy platilo pravdilo, čím více, tím lépe a krásnější.Zapomínalo se hlavně na to, že obývací pokoj má sloužit na relax, na setkání se známými a rodinou a na rozhovory. Obývák se zbytečně přeplňované předměty, které tam pouze překážely. Lidé nešetřili velkými skříněmi a vitrínky a neustále měli potřebu něco doplňovat. Masivní sedačka také nemohla chybět. Na fádnosti určitě přidala i bílá obývací stěnu. Některé prvky se zachovávají iv dnešních domácnostech ale ve zcela jiném světle. 

Už se neklade důraz na co největší vyplnění prostoru ale spíše začíná uvažovat nad praktickým a co nejmenším vyplněním obýváku. Do popředí se dostává jednoduchost a strohost, která však dýchá elegancí.

Sedačky na subtilních nožkách je to pravé pro moderní obývák. Ty se prodávají v 2 nebo 3 kombinacích. Část obývacího pokoje vyhrazená k sezení se zvětšuje.Hitem dnešního trendu je pestrost ale i tak mnoho lidí volí klasiku a to kožené černé nebo bílé sedací soupravy. Mění se i opěradlo sedačky, je podstatně menší a přednost se dává pohodlí.

V pozadí zůstávají i velké skříně, které nahrazují závěsné skříňky, nebo police. Obývací stěnu je proto prakticky využita a my se nemusíme prodírat mezi skříněmi, které nám nedají dýchat. Také malé a nízké stolky jsou dnes in.Aby obývák nezívala chladem, měli bychom použít teplé barvy jako například oranžová, jemná žlutá, zelená. Zakázané nejsou ani syté barvy (červená, fialová), které upřednostňují dobrodružnější typy. Závěsem ještě tak docela neodzvonilo a kdo už se pro závěs rozhodne, jeho barva se doporučuje sladit se sedačkou, nebo barvu sedačky sladit s jednou stranou stěny.Moderní obýváku jakoby ztratili i trochu z útulnosti, proto pokud máme rádi teplo domova, tak si do naší moderní obýváku pořídíme tkaný kobereček a oživíme ji pěkným květem.

Další novinkou ve světě módy je obývák spojený s kuchyní. Vždyť můžeme vařit a zároveň sledovat televizi.A kdo by už nechtěl spojit příjemné s užitečným?

Důležité je především to, abychom nepodléhali za každou cenu módním trendům, pokud se s ním neakceptujeme. Třeba hledat kompromisy a určitě si v dnešní moderní obýváku každý přijde na své a najde mnoho krásnějších a praktičtějších prvků jako kdysi.

.