Móda – knihy o módě a make-upu

Móda je nestálá, proměnlivá, dočasná, svádivá a někdy i dost krutá! Je zrcadlem naší společnosti, kulturním fenoménem a zároveň obrovským komplexním byznysem. Její historie je dlouhá jako lidstvo samo a proto je důležité ji nebrat na lehkou váhu.

Koloběh módy se s dnešní dobou stále více urychluje. Móda, která dříve vydržela sto let, teď stěží přežije rok. Co si tedy představit pod pojmem móda? Aktuální trend, který trvá pouze určitou dobu?

Na takové otázky můžeme buďto hledat odpovědi ve svém okolí, anebo se pohodlně usadit do křesla a otevřít jednu z mnoha knih o módě, které jsou nejen čtivé a informativní, ale i krásně ilustrované. Které knihy o módě jsou považovány za nejlepší?

Móda

Móda z pohledu historie, od jejích samotných začátků v době pravěku až po současný svět návrhářských ikon. Kniha je nádherně ilustrovaná a přehledně seřazená, takže si ji čtenář přečte od začátku až do konce, aniž by musel přeskakovat jednotlivé stránky.

Legendy módy

Kniha představuje 20 ikon, které změnily dějiny odívání. S touto knihou budou čtenáři překvapeni některými informacemi, které jim dosud unikaly, i o nádhernými fotografiemi, kterými je tato kniha bohatě ilustrována.

Legendární módní návrháři

Tato kniha představí legendární módní návrháře, a to hezky popořadě, s velmi bohatou dávkou fotografií.

Móda: úžasný příběh fenoménu

Kniha představuje módu jako skutečný fenomén. Jde o velmi obsáhlou a detailní knihu, která vypovídá o změnách v módních trendech i o slavných návrhářích.

Tato kniha jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího čtenáře, ovšem pro ty, co očekávají velkou dávku rozměrných fotografií, bude kniha trochu zklamáním. Knihu lze do jisté míry považovat za učebnici, která informacemi nešetří.

Coco Chanel

Příběh nejznámější návrhářky v historii odívání, Coco Chanel, která změnila dosavadní pravidla v ženském oděvu a její módní značka i vůně se staly jedněmi z nejžádanějších po celém světě.

Face paint: Historie make-upu

Tuto knihu ocení každá milovnice či milovník make-upu. Je plná zajímavých faktů, příběhů o vývoji a historii make-upu a dalších informací. Přibližuje praktické a specifické důvody pro používání make-upu z několika časových období až po současnost.

Zabývá se nejen kosmetickými produkty, nýbrž i o módními ikonami, které je proslavily.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang