Meditace s kadeřníkem

Přichází zima a s ní přichází těžké období pro mnoho lidí. Jak se cítíme uvnitř je vidět i navenek. Thomas Szymika z kadeřnictví Blok 3 o tom něco ví. Věnoval rok meditacím a práci na sobě samém.

Není kadeřník jako kadeřník. U nějakého se dá čekat pomlouvání, šílený přeliv a možná nepříjemný pocit.

U Thomase se nic z toho nestane, protože se rozhodl, že jeho klientela bude prostě taková, jako je on sám. Klienti si mohou být jisti, že se během čekání na ustálení barvy setkají nad kávou s příjemnými lidmi, co se něčím vyjímají a rádi cestují.

Thomas se letos vydal na Bali, kde se věnoval svojí duševní očistě a cvičení tai chi. „Uvědomil jsem si, že už v životě nechci žádný stres. Nejdůležitější je, aby byl člověk zdravý a měl kolem sebe jenom ty, které má rád a oni jeho.“

Na Bali absolvoval tůry džunglí, viděl svítání na posvátné hoře a procházel se v chrámech, kde dumal nad životem.

Při své práci se s klienty rád baví o tom, jak je život složitý a kde se jak žije. A když k tomu vystřihne svoje geniální kulinářské umění, stane se z návštěvy kadeřnictví celodenní hřejivý zážitek, ze kterého se nikomu nechce pryč. 

Thomas věří, že kvalitní vlasy znamenají kvalitní vnitřek, proto si několikrát ročně dopřává detox, i dokonce zvládl i několikadenní půst.

Inspirace na domácí masku:

Do skleničky od marmelády si smíchejte 25 ml jablečného octa a cca 100 ml medu. Protřepejte, promíchejte.

Následně si roztavte v teple kokosový olej, používejte bio! Max 3-4 polévkové lžíce. Opět promíchejte a nechce na chvíli v lednici nebo na chladném místě.

Ze směsi se stane pasta, která se bude dobře vtírat do vlasů. Olej a med vlasy vyživuje, jablečný ocet jim dodá lesk. Po umytí naneste na konečky a nechte působit 3-4 minuty, pak opláchněte a je hotovo!

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang