Mažoretky v ulicích

A je to tady zase. Mažoretky všech věkových kategorií začaly zase zaplavovat ulice. Ano, myslím ty dámy v bílých kozačkách. Bílé kozačky jsou zrůdnost. Vypadají příšerně na každém, kdo není dvanáctiletá mažoretka. Přesto se nosí.

Bílé kozačky se objevují v několika různých stylových mutacích. 

Bílý mutant číslo jedna: Ruská carevna

Ruské carevny chtějí vypadat jako hogo-fogo dámy. Obvykle si k bílým kozačkám obléknou bílý kožich (často verzi umělotina z Číny), bílé kozačky mají minimálně s deseticentimetrovým podpatkem a ležérně korzují buď po karlovarských kolonádách (obvykle mluví rusky) nebo po tramvajových ostrůvcích cestou z práce (ty mluví česky).

Ruská carevna se pozná také podle extrémně vytrhaného a brutální černou tužkou znovu vymalovaného obočí. Ruská carevna používá výraznou rtěnku a její těžký a ostrý parfém je cítit v bezvětří v okruhu pětatřiceti metrů. Pro lepší identifikaci osobami nevidomými nebo se zhoršeným zrakem používají Ruské carevny velké množství náramků, náušnic, náhrdelníků a jiných cingrlátek. (Rusky mluvící carevny je mají ze žlutého kovu, česky mluvící carevny nakombinují pár masivních zlatých prstenů s bižuterií). 

Bílý mutant číslo dvě: Sněhurka z fabriky

Sněhurka ví, že nosit nudné černé nebo hnědé kozačky není ono. Pořídí si proto bílé. Má to několik výhod. Když čeká ráno v pět na autobus do fabriky, svítí její nohy na dálku a snižuje tak riziko, že ji srazí rozespalý řidič. V autobusu ji osoby se slabším zrakem mohou pokládat za chudinku zraněnou s oběma nohama v sádře, a tak se silně zvyšuje šance urvat volné sedadlo.

Sněhurkám obvykle stačí jen ty bílé kozačky. Nakombinují je s čímkoliv od sukénky pro sekretářku přes džíny až po tepláky. Bílé kozačky totiž pokládají za univerzální boty, ke kterým lze obléknout cokoliv, kdykoliv a vyrazit kamkoliv. Ve skutečnosti vypadá úplně všechno oblečení s bílými kozačkami blbě. Sněhurkám to ale doma zapomněli říct.

Bílý mutant číslo tři: Ledová královna

Ledová královna je slabším odrazem Ruské carevny. Namísto třeskuté elegance volí supermegahypersexy oblečky. V mimořádné oblibě má zvířecí potisky, kraťásky, vzorované punčocháče a vůbec takový ten bordeloidní styl. Ráda ho doplňuje více či méně zdařilými padělky luxusních kabelek a šátků. Ledové královny se často promenádují po obchodních centrech, špulí pusu a večery tráví v módních klubech, kde dochází k tichým válkám s jinými Ledovými královnami o to, která z nich dřív sbalí druholigového fotbalistu.

Bílý mutant číslo čtyři: Správná holka od vedle

Správná holka od vedle kašle na módu. Je jí úplně fuk, co má na sobě. K bílým kozačkám přišla tak, že je objevila v prodejně bot v regálu se slevami, a tak je koupila, protože byly levné a „docela dobré za tu cenu“. Správná holka si k bílým kozačkám klidně vezme batoh, protože proč by si ničila záda s kabelkou, když batoh je tak praktický, že jo. K tomu si obleče sportovní bundu, protože není žádná modelka, aby nosila kabátky. A aby zas nevypadala až tak sportovně, navleče si první sukni, která visí ve skříni. A styl „kašlu na to jak vypadám hlavně že je to pohodlný“ je na světe.

Speciální mutant: Nepříčetná nevěsta

I když usilovně přemýšlím, co by mně donutilo obout si bílé kozačky, nemůžu přijít vůbec na nic. Před lety jsem totiž jedny nosila. (Byly z kvalitní kůže, s kulatou špičkou, šíleně drahé a já si je koupila v jakémsi pomatení mysli). Nejenže jsem v nich vypadala jako sněhulák (ráno a dopoledne), vypadala jsem zároveň i jako šmudla (odpoledne a večer po pár hodinách běhání po ulicích). Bílé kozačky se strašně rychle špiní. Jakákoliv odřenina na nich je vidět mnohem víc, než na jakýchkoliv jiných .Jsou na nich vidět dokonce i skvrny od soli. Jsou ošklivé. Divné. Pokud jsou z vikslajvantu a ne z kůže, křičí na kilometr daleko, že je to laciný šmejd. 

Bílé kozačky jsou prostě hnusné. Tečka.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang