Manipulující Nezoufalky

Odemyky, odemyky, žádný stresík, máme tady Nezoufalky! Nezoufalky jsou takový prapodivný dámský web. A na tomhle webu je také video z pořadu Na vrcholu z 28. listopadu, který uváděla Eva Jurinová. Téma pořadu je „Vánoce s rodinou nebo s milenkou?“. A je to pořádnej nářez.

O co jde: Dámy se po chvíli tlachání o předvánočním stresu dostanou k příběhu jakési paní Marie. Paní Marie dlouhou dobu věděla, že má její manžel milenku. Paní Marie se s tím srovnala, protože manželství fungovalo. Jenže problém začal o Vánocích. Na Štědrý den večer zazvonil manželovi telefon, samozřejmě to byla milenka, manžel se sbalil a vypadl za ní. A následující večer taky. Paní Marie se naštvala a třetí den manželovi řekla, že takhle tedy ne. A  dohodli se na rozvodu. A protože paní Marie na vlastní kůži prožila, jak je hrozné, když manžel o Vánocích prchá od rodinného krbu za milenkou, vymyslela návod, jak tomu zrádci proradnému zatnout tipec ještě dřív, než ho napadne nějaká ptákovina. Dámy z pořadu byly z návodu od paní Marie nadšené, a tak ho ještě zdokonalily. Řešení první: Podváděná žena, která tuší, že manžel bude chtít o svátcích aspoň po večerech prchat za milenkou, oznámí s dostatečným předstihem před dětmi i mužem, že zakoupila vánoční pobyt na horách. Děti začnou jásat a těšit se, zrádci proradnému spadne brada a nedovolí si tak skvělý plán odmítnout. Situace je zachráněna. Řešení druhé: Podváděná žena, která tuší, že manžel bude chtít o svátcích aspoň po večerech prchat za milenkou, oznámí s dostatečným předstihem před dětmi i mužem, že Vánoce bude celá rodina trávit s manželovými rodiči. Protože je to chytrá podváděná žena, už je předem domluvená s tchýní.  Děti začnou jásat a těšit se, zrádci proradnému spadne brada a nedovolí si tak skvělý plán odmítnout. Situace je zachráněna. (Dámy z pořadu toto řešení doporučují i v případě, že se žena nemá s tchýní ráda, protože zachráněné společné svátky za to prostě fakt stojí).

Stránka s videem je tady

Nechci vůbec řešit manželské trojúhelníky, podváděné manželky, ty mrchy milenky a  manžely, jejichž druhým jménem by mohlo být „Moježenaminerozumí“. Chci se tady jen šíleně rozčílit nad příběhem paní Marie a navrhovaným řešením. Pokud má muž paní Marie dlouhou dobu milenku, se kterou chce být o Vánocích, pak jsou obě navrhovaná řešení naprosto pitomá. V lepším případě se manžel stejně vypaří, protože se před odjezdem na hory nebo k rodičům s klidem vymluví na neplánovanou noční štědrovečerní směnu v práci („Pochop, beze mě to nejde, firma by zkrachovala“), na malarický záchvat (čím kratší doba bude zbývat do plánovaného odjezdu, tím bude průběh záchvatu dramatičtější) nebo na kamarádovu fenku, která bude mít těžký porod, (a protože on jako malý jednou u nich na vsi viděl, jak se narodila štěňata, tak musí kamarádovi s fenkou  pomáhat). Doma tak zůstanou šíleně otrávené děti a šíleně naštvaná manželka. Plus propadlý poukaz na hory/naštvaní prarodiče. Nebo na hory (k rodičům) odjede jen žena s dětmi. Vzteky sice bude vyskakovat metr dvacet, ale když se děti na ty hory nebo k babičce tak těší, tak jim přeci ty Vánoce nezkazí – koneckonců, byl to její nápad. (A zrádce proradný tak dostává kromě ponožek a nové šály jako dárek i juchání v klidu s milenkou). V horším případě se nehorázně zmanipulovaný manžel odebere s rodinkou na hory nebo na tu celorodinnou vánoční slávu, kde bude napůl duchem nepřítomný, napůl mimo a každopádně vzteky bez sebe (v případě cesty k manželkou nenáviděné tchýni tam bude ještě navíc řešit každou půl hodinu nějakou hádku nebo kyselé ksichty)  a otrávení budou stejně všichni. A stejně mu bude pípat mobil a možná nakonec tak jako tak vlítne do auta a pojede milence aspoň narychlo dát dárek.    

Sama jsem v podobné situaci nikdy nebyla a vůbec netuším, jak bych jí řešila. I když myslím, že bych tomu svému buď okamžitě sbalila kufry a poslala ho za tou čúzou i se všemi jeho špinavými ponožkami, nebo bych zařídila, aby se s tou čúzou nenápadně seznámil jeden naprosto úžasnej, chytrej, krásnej a zazobanej chlápek. Než by ta mrcha přišla na to, že odkopla toho mého zrádce proradného kvůli mému kamarádovi homosexuálovi, byl by pozdě.