Institut na krásu

Mnozí si myslí, že být vizážistou by dokázal každý. Že to není žádné umění. Ale kdo se trochu vyzná v módním průmyslu, je mu jasné, jak velkou roli tu líčení hraje.

V Londýně, New Yorku či Miláně je povolání vizážisty považováno nejen za velmi prestižní, ale zároveň je mu přiznáván veškerý kredit. Make-up artisté vytváří speciální moodboardy, před focením pečlivě vše konzultují s fotografem a stylistou.

V Čechách působí řadu šikovných vizážistů, ale také bohužel zástup amatérů, kteří se pyšní pochybnými kurzy v lepším případě nebo v tom horším ničím. Výsledkem jsou pak všechny ty odstrašující masky místo make-upů, tmavé konturovací tužky na rty a líčení, co i z Karolíny Kurkové vykouzlí vyžilého travestitu z hamburského přístavu.

S tím se rozhodl skoncovat Make-up Institute sídlící na pražských Vinohradech, který zájemce o práci vizážisty pečlivě vyškolí. Na kvalitu dohlíží tým odborníků, mezi kterými nechybí špičky ve svém oboru: Filip Novák či Klaudie Marčeková.

Přihlásit se lze třeba na Extreme Make-Up kurz, pokud člověka láká tvorba nekonečně kreativních vizuálů, kurz Runway pro módní přehlídky, Pánský make-up, Foto make-up, kurz make-upu pro televizi a videoklipy nebo MASTER PRO A-Z, což je nejkompletnější a největší kurz v ČR vhodný pro začátečníky.

Studenti se učí samozřejmě pouze na modelkách a institut spolupracuje s agenturou pro vizážisty, proto může začínajícím v oboru pomoci s rozjezdem a kontakty.

Ovšem služby Make-up Institute mohou využít i laičky, které se chtějí naučit co nejefektnější líčení pro sebe. Kvalitní make-up totiž dokáže zázraky nejen s obličejem, ale hlavně se sebevědomím.

Kdo chce vypadat ještě lépe, může se zapsat na osobní make-up kurz, kde se naučí, jak z vlastní tváře vytvořit look jako z titulní strany Vogue.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang