Inspirace stylem Isabell Rödén

Dánská modelka, zpěvačka a stylistka má inspirativní, originální, ale přesto velmi nositelný styl. Zaujal řadu street stylových fotografů, včetně Adama Katze Sindinga. Jaký je její recept na to, aby člověk vyčníval z davu, ale přitom mu to slušelo?

„Začalo to, když mi bylo pět let. Moje máma je sběratelka a odmalička mě s sebou brala na výlety do second-handů a vetešnictví. Oblečení mě z toho ale bavilo nejvíc. V oblékání mě inspiruje asi všechno, ale nejvíc příroda, budovy a různá města.

Když mají ostatní popsat, co nosím, říkají tomu „street“. Dokážu si na sebe vzít cokoliv: od kousku, který jsem koupila v sekáči, po model od návrháře. Nikdy jsem nechtěla nosit to, co je nejvíc IN, mají to známí bloggeři nebo influenceři. Mě zajímá, jak se v tom cítím, jak to na mně vypadá.

Ráda nosím barvy a krajku, která mi připadá romantická. Dlouhé šaty s potiskem kombinuju s teniskami. Mé okolí dokáže říct, že nějaký kousek je přesně v mém stylu, ale já to takhle nedokážu uchopit. Je to proces, který se pořád vyvíjí.

Zřídkakdy nosím něco upnutého, a pokud ano, tak vždy zkombinované s něčím volným. Občas dostávám rady, abych zdůraznila víc svojí siluetu, ale necítím se v takových věcech uvolněně. Jedním z nejdůležitějších kritérií totiž pro mě je, aby mi bylo v oblečení pohodlně.

Proto moje jediné rady ohledně módy jsou: oblékejte se podle sebe a důvěřujte své osobnosti. Myslím, že důležité následovat sebe a nesnažit se být někým jiným. Když je vám dobře, můžete si obléct i černý igelitový pytel, přepásat ho páskem a vypadat skvěle“.

Kousky podle Isabell

Šaty, H&M, 949 Kč
Sluneční brýle, CHPO, prodává Mint Shop za 799 Kč
Košile, second-hand Unimoda, 500 Kč
Podprsenka, Créme, 1 499 Kč
Malá kožená kabelka, Royal Republiq, prodává Zoot, 3 699 Kč
Plátěné espadrilky, s.Oliver, prodává Zoot,1 099 Kč