Inspirace pro paničky nejen stepfordské

Jsem přesvědčená, že na lidi by měl být hezký pohled i doma. Není nic ošklivějšího, než chlápek v trenkách a v tílku s lahváčem v ruce rozvalený u televize. Nebo dáma s natáčkami ve vlasech oděná v apartních teplákách s vytahanými koleny a v umolousaném tričku. A hezký pohled může být i na ženu, která právě běhá kolem sporáku, k tomu škrábe brambory a odmývá špinavé nádobí. Kdysi dávno visela v každé kuchyni minimálně jedna zástěra. Dnes už je vídám málokdy. Myslím takové ty klasické, hezké, které mi (nevímproč!) připomínají film o stepfordských paničkách.

http://www.jessiesteele.com/ 

Opravdu krásné zástěry a další tyhlety činčurinky do kuchyně prodává v USA Jessie Steele (odkaz mi poslala Jana a je tady). Střihy vycházejí z tradičních střihů, inspirace minulým stoletím z toho dýchá, přitom jde o zástěry, chňapky, rukavice, utěrky a další doplňky, které si naprosto bez problémů dokážu představit v jakékoliv kuchyni (No dobře, v takové té high-tech nerez pitevně asi ne, ale jinak skoro v každé.)

http://www.jessiesteele.com/ 

http://www.jessiesteele.com/ 

http://www.jessiesteele.com/ 

Nejde o nijak závratně drahé kousky, jenže my tady u nás máme stejně smůlu. Eshop zatím zasílá jen v USA. Trochu jsem hledala, jestli má nějaký český eshop podobnou nabídku. A první, co na mě vyjuklo, byly tyhle skvosty. Děsně vtipné sexy zástěry pro pány i dámy. Fujtajbl. V tomhle mi chlap servírovat večeři, může si být jistý, že snídat bude sám. Ono to totiž není ani vtipné. Natož sexy. Spíš to má opačné účinky. Rozhodně minimálně u pána v zástěře s ňadry.

http://www.zerty.cz/zastera-s-prsama-1521-prodej 
http://www.netradicni-darky.cz/sexy-zastera-zena/d-70398/ 

Přeci jen se ale dají sehnat i docela hezké zástěry. Jen s těmi od Jessie Steele se srovnávat moc nedají. V eshopech jsem moc kousků, které by mě nadchly, nenašla. Je to bída s nouzí. Zalíbily se mi jen následující dvě.  Ta tulipánová je za 149 korun, kostkovaná za 460 korun. Ani jedna sice není nic jiného, než jednoduše střižený kus látky s vázačkami, ale aspoň se na ně dá koukat.

http://www.4home.cz/kuchynska-zastera-s-tulipany/ 

Hodně nadějí jsem vkládala do Fleru. Jenže ani tam se moc opravdu hezkých zástěr nenajde. Když pominu různé nevkusnosti s nápisy Mamka, Taťka nebo Láska prochází žaludkem, různé veselosti s obrázky piva, prapodivnými aplikacemi v podobě koček, batikované příšernosti nebo zástěry se zběsilými malůvkami, zbyde pár kousků, které by nemusely způsobit okamžité nechutenství, jen co vlezete do kuchyně.

http://www.fler.cz/zbozi/rozsypana-srdecka-ii-1231392  

Rozsypaná srdéčka. Cena 199 korun. 

http://www.fler.cz/zbozi/zastera-na-vareni-bila-variace-2337360 

Bílá variace, cena 255 korun.  Od prodejce Šicí dílna Květ jsou i další zástěry, které se mi zalíbily. Vybrala jsem jich jen pár, v nabídce jich je ale opravdu hodně. Dílna prodává zástěry jen do pasu nebo s laclem, ty jsou pak v délce mini nebo pod kolena. A barvy mají snad všechny. 

http://www.fler.cz/zbozi/mini-zastera-na-vareni-zelene-kostky-2295112 

Krátká zelená, cena 255 korun.

http://www.fler.cz/zbozi/mini-zastera-na-vareni-cas-lasky-2364543 

Srdíčkaté zástěry, cena 255 korun.

http://www.fler.cz/zbozi/panska-zastera-na-vareni-muzi-v-akci-2394790 

A nakonec pánská zástěra za 366 korun. Nakonec, tuhle si snad dovedu představit i v supermoderní kuchyni připomínající pitevnu. 

Našla jsem ale i u dalších prodejců pár pěkných kousků. Čili dva.