Inspirace pro paničky nejen stepfordské

Jsem přesvědčená, že na lidi by měl být hezký pohled i doma. Není nic ošklivějšího, než chlápek v trenkách a v tílku s lahváčem v ruce rozvalený u televize. Nebo dáma s natáčkami ve vlasech oděná v apartních teplákách s vytahanými koleny a v umolousaném tričku.

A hezký pohled může být i na ženu, která právě běhá kolem sporáku, k tomu škrábe brambory a odmývá špinavé nádobí. Alespoň za předpokladu, že ví, kde nakupovat. Kdysi dávno visela v každé kuchyni minimálně jedna zástěra. Dnes už je vídám málokdy. Myslím takové ty klasické, hezké, které mi (nevímproč!) připomínají film o stepfordských paničkách.

Opravdu krásné zástěry a další tyhlety činčurinky do kuchyně prodává v USA Jessie Steele (odkaz mi poslala Jana a je tady). Střihy vycházejí z tradičních střihů, inspirace minulým stoletím z toho dýchá, přitom jde o zástěry, chňapky, rukavice, utěrky a další doplňky, které si naprosto bez problémů dokážu představit v jakékoliv kuchyni (No dobře, v takové té high-tech nerez pitevně asi ne, ale jinak skoro v každé.)

Nejde o nijak závratně drahé kousky, jenže my tady u nás máme stejně smůlu. Eshop zatím zasílá jen v USA. Trochu jsem hledala, jestli má nějaký český eshop podobnou nabídku. A první, co na mě vyjuklo, byly skvosty.

Děsně vtipné sexy zástěry pro pány i dámy. Fujtajbl. V tomhle mi chlap servírovat večeři, může si být jistý, že snídat bude sám. Ono to totiž není ani vtipné. Natož sexy. Spíš to má opačné účinky. Rozhodně minimálně u pána v zástěře s ňadry.

Přeci jen se ale dají sehnat i docela hezké zástěry. Jen s těmi od Jessie Steele se srovnávat moc nedají. V eshopech jsem moc kousků, které by mě nadchly, nenašla. Je to bída s nouzí. Zalíbily se mi jen následující dvě. Ta tulipánová je za 149 korun, kostkovaná za 460 korun. Ani jedna sice není nic jiného, než jednoduše střižený kus látky s vázačkami, ale aspoň se na ně dá koukat.

Hodně nadějí jsem vkládala do Fleru. Jenže ani tam se moc opravdu hezkých zástěr nenajde. Když pominu různé nevkusnosti s nápisy Mamka, Taťka nebo Láska prochází žaludkem, různé veselosti s obrázky piva, prapodivnými aplikacemi v podobě koček, batikované příšernosti nebo zástěry se zběsilými malůvkami, zbyde pár kousků, které by nemusely způsobit okamžité nechutenství, jen co vlezete do kuchyně.

Rozsypaná srdéčka. Cena 199 korun. 

Bílá variace, cena 255 korun. Od prodejce Šicí dílna Květ jsou i další zástěry, které se mi zalíbily. Vybrala jsem jich jen pár, v nabídce jich je ale opravdu hodně. Dílna prodává zástěry jen do pasu nebo s laclem, ty jsou pak v délce mini nebo pod kolena. A barvy mají snad všechny. 

Krátká zelená, cena 255 korun.

Srdíčkaté zástěry, cena 255 korun.

A nakonec pánská zástěra za 366 korun. Nakonec, tuhle si snad dovedu představit i v supermoderní kuchyni připomínající pitevnu. 

Našla jsem ale i u dalších prodejců pár pěkných kousků. Čili dva. 

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang