Hlavní tendence z Fashion Weeku v Miláně

Následující článek čtenářům představuje nejdůležitější trendy na jaro/léto 2012 z milánského týdne módy. Co bude k vidění k ulicích a co budou řetězce s oblečením kopírovat?

1. Prada: ženská silueta nabývá objemu. Odhalená břicha neustupují, naopak super krátké topy tu zůstávájí další sezónu. U koho permanentka do posilovny vyvolávala pocit nevolnosti, měl by zvážit své módní preference. Prada se také nevzdává svých infantilních potisků z minulých sezón, tentokrát letí motiv autíček.

2. Jil Sander: oblíbená inspirace řetězce Zara. Kolekci Jill Sander jaro 2012 mnozí považují za jeho nejzdařilejší počin vůbec. Těžko říct, co má mít na módním wishlistu výsadnější pozici: sukně nebo svetřík?

3. Marni: tenhle módní dům milují hlavně umělci. Není se co divit, jarní kolekce Marni se nese přesně v duchu této značky: mix elegance, špetka divnosti, kombinace neslučitelného. Závěr: skloubení prvků 60. a 70. let může přinést esteticky lichotivý výsledek.

4. Dolce&Gabbana: kdo bude toužit po vytržení z podzimní deprese, ať si prohlédne fotky z této přehlídky. Působí jako ovocný koktejl na pláži. Květinovo-ovocné potisky, hravá smyslnost, hédonistická bezstarostnost. Proč ne, jen je potřeba z Čech odletět do Portofina.

5. Fendi: pruhy se odmítají vzdát svého královského postavení na módní scéně. Tato kolekce Fendi byla jednoznačně jedna z nejnositelnějších a k postavě nejlaskavějších, co bylo letos na podzim v Miláně k vidění. Velkorysé sukně a střihově propracovaná saka by měl mít v šatníku každý.

6. Emilio Pucci: róbu z téhle kolekce měla na udílení cen Emmy Gwyneth Paltrow, která je posedlá jógou a zdravým životním stylem. Kdo chce poslední kolekci Pucci nosit, je odteď cheesburger jeho nejzavilejším nepřítelem. Plus si zaslouží za inspiraci glamour cikánským stylem.

7. Alberta Ferreti: nebyla by to špatná kolekce, kdyby nebyla tak podobná té, co nedávno představil v New Yorku Calvin Klein. V jednoduchosti je síla, minimalismus je nová okázalost.

8. Versace: Donatella Versace je strašidelná paní se závislostí na botoxu a peroxidu vodíku. Ale svou poslední kolekcí dokázala, že není o nic méně talentovaná, než její zesnulý bratr Gianni. Narozdíl od Calvina Kleina nebo výše zmíněné Alberty Ferreti se hlučné extravagance nebojí. Žena si v jejích šatech bude připadat jako orientální královna. Nebo Claudia Schiffer v 80. letech na večírku.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang