Golden Globe a módní koberec slávy!

Krátce po oslavách konce roku je tu další svátek. Tím jsou Golden Globe. První velká filmová událost, která rozdmýchává jak ten umělecký svět a dává šanci vsadit si na blížící se Oscary, tak osvěží i onen svět módní.

Róby celebrit jsou odvěkým tématem a očekávanou událostí. Kdo koho trumfne? Kdo bude mít podobné šaty jako někdo další, komu to sluší, a kdo vypadá otřesně? Následující článek přináší pár kandidátek na rozbor i nová návrhářská jména.

Když se opomene to, že Angelina Jolie už vypadá jak z pitevny a její Brad by mohl hrát jednu z postav v seriálu Dynastie, Christina Aguilera připomíná tak trochu vysloužilou matku ze šantánu a Megan Fox má asi 30 kilo, nebylo na rudém koberci nic moc šokujícího.

Nikdo nebudil vlnu opovržení a někdo mile překvapil v šatech s novými jmény. Například Zuhrai Murad. Tento mladý návrhář z Bejrutu se specializuje na večerní modely s krátkou sukní. Nosí ho ženy se specifickým uměleckým projevem jako JLo, Aguilera, Kardashian, Perry.

Všechny tyto dámy rády ukazují nohy a vůbec se rády ukazují. Pro prohlédnutí těchto celebrit v kouscích od Murada nejednoho diváka přepadne pocit mírné lacinosti. Nicméně po prozkoumání jeho webu www.zuhairmurad.com vyjde najevo, že za to nemůžou šaty. Naopak jeho jarní koleckce vypadá velmi jemně, elegantně a žensky.

Ne jinak je tomu i u Jenny Packham (viz www.jennypackham.com), která letos oblékla Sandru Bullock. Té to se změnou partnera, ofinou a miminem moc svědčí. Měla krásný model a aby ne, Packham je jeden z návrhářů, jejichž modely se objevují v takových módních gigantech jako Sex and the city, Ďábel nosí Pradu a další.

Mezi její zákaznice patří Taylor Swift nebo Heidi Klum (která to tedy na letošních Globe vážně nevychytala). Modely jsou romantické, jako za dob Jane Austen, něžné a plné květin.

A na závěr nesmí z ne tak často objevovaných jmen chybět zmínka o Monique Lhuillier. Letos její šaty oblékla Catherine Zeta-Jones. Návrhářka s rodinnou tradicí v oděvnictví se nebojí být vyzývavě ženská, ale ne vulgární.

Její šaty jsou elegantní a vycházejí z klasických střihů, které lichotí opravdu ženské postavě. Za nakouknutí stojí i oddělení svatebních šatů. Veškeré její modely si lze prohlédnout na www.moniquelhuillier.com.

Jinak to jako vždy slušelo Scarlett Johansson v Elie Saab, Halle Berry v Nina Ricci a hezké šaty měla i Claire Danes a Julianna Margulies.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang