Fashion rekapitulace roku 2009

Nastal ten správný čas k rekapitulaci několik módních mezníků čerstvě uplynulého roku. Které to byly?

Šílené boty od Alexandra McQueena

Tohle může nosit jen Lady Gaga ve svých klipech. Jinak si to málokdo dovede představit, a to i na takových fashion experimentátorkách, jako je Whitney Port z The City nebo na Sarah Jessice Parker.

Vystužená ramena a la mimozemšťan od Balmain

Kdyby někdo před pár lety řekl, že se vycpávky vrátí do módy a budou ještě působit sexy, cool a trendy, asi by mu nikdo nevěřil. Dnes už však každý ví, že kdo nedělá ramena, nejde s módou.

Vycpávky na svých černo-stříbrných šatech nejvíc proslavila Kate Moss, ale velmi podobná verze těchto šatů za dobrou cenu se dá najít v Zaře nebo Topshopu. Většina Češek na ramena XXL moc nepřistoupila, takže ve výprodejích si fashionistas určitě vyberou.

Alexa Chung je nová módní ikona se vším všudy

MTV moderátorka, modelka a britská IT GIRL je sice šíleně hubená a rozcuchaná, ale její styl prostě nejde nemilovat. Na nic si nehraje, je jednoduchý a přitom úžasný zároveň.

Příjemné je, že oblékat se jako Alexa může i člověk s velmi omezeným budgetem. Stačí si pořídit pruhované námořnické tričko, trench coat, černé neprůhledné punčocháče a kotníčkové boty na širokém podpatku.

Legíny jsou pořád IN a jsou z nich dokonce jeggíny

Už více než 3 roky se drží v módě něco, čemu jejich odpůrci říkají elasťáky a co jejich zastánci vzývají jako druhou kůži. Legíny jsou stále IN, to je zkrátka fakt.

Loňský rok byl ale ve znamení jeggín, alias jeggins. Tedy legín, které jsou z denimu, takže jsou to trochu legíny a trochu džíny. Proto ten název. Na fashion prezentaci v Londýně v roce 2009 se nenosilo nic jiného.

Těžko odhadovat, jak dlouho tenhle trend pavoučích nohou vydrží, ale jasné je, že Lindsay Lohan je sundá jako úplně poslední ze všech.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang