Esence dobrého účesu

Kdo si pamatuje, jak se nosily ty divné neslušivé účesy? Červené melíry v černých vlasech? Vybělené vlasy s černým pruhem na konci? Ulízaná patka vepředu a krátký rozcuch vzadu? Tak to je naštěstí už pryč. Ruku na srdce, ono to růžové ombré, zběsilé undercuty a melíry, které už druhý den po návštěvě kadeřnického salónu evokují vodníka Česílka, taky nevypadají dobře.

Naštěstí tohle všechno v nejnovější vlasové kolekci The Essence, kterou vytvořil tým Bomton Studií, chybí. Kadeřníci se poučili a vytvořili účesy, které sluší normálním lidem. Haleluja!

Dost nás baví dlouhé vlasy, vlny a ofina. Připomíná nám to Charlotte Gainsbourg, které se splašila kulma. Ovšem v dobrém slova smyslu! Krátké vlasy ve stylizaci „na kluka“ vypadají na rozdíl od delšího mikáda pořád upraveně.

Hned v úvodu článek zmiňuje, že červená na vlasech je většinou děs. Neplatí to ve všech případech, musí se totiž umět nosit. Nejen na vlasech, ale také ve spojitosti s oblečením. Černá to jistí.

Z pánských účesů této kolekce nejedno srdce plesá. Víc mužů s takovými vlasy! Třeba střih inspirovaný rock’n’rollem by si klidně mohli dovolit i gentlemani v letech. The Sartorialist by z nich měl radost.

Co je ale na této kolekci nejlepší? Skutečnost, že ji vytvořilo tuzemské kadeřnictví. Když se člověk dívá na fotky, které má na svědomí Braňo Šimončík, ani tomu totiž nechce věřit. The Essence by obstála i ve srovnání s londýnskými nebo pařížskými salóny. A to je pro Čechy docela kompliment.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang