Elegantní letní šaty? Šaty ke kolenům!

14. 08. 2014 | Michaela Nová

picture-27-1360159001-4950245

Letní šaty si žádají kratší délku, nejlépe co jak nejkratší. Pokud se chcete v letních šatech cítit nejen pohodlně a příjemně, ale také vypadat elegantně, asi vám většina módních blogerů a dalších nadšenců do módy doporučí šaty se střední délkou, tedy šaty ke kolenům. Zachovávají si totiž přednosti kratší sukně (není v nich takové horko, nohy se nezapaří) a zároveň oplývají jistým půvabem a elegancí, která se u kratších délek sukní někdy na některých figurách může poněkud vytrácet.

Mini sukýnky bohužel nevypadají na každé ženské postavě stejně dobře. Některé ženy si úplně kraťoučké sukně nemohou dovolit. Ať už proto, že se stydí příliš odhalovat svá stehna, nebo proto, že jim jejich širší boky takový střih sukní vůbec nedovolí nosit. A o elegantním vzhledu nemůže být v takových případech řeč vůbec. Šaty s délkou ke kolenům, to znamená dlouhé malinko nad kolena nebo naopak těsně pod kolena sluší většině žen a dívek, ať už mají postavu jako jablíčko, hruška nebo jakoukoliv jinou.

Kromě délky šatů je v letních měsíc obzvláště potřeba zaměřit se také na prodyšnost látky, z nichž jsou šaty ušité. V parném letním dni určitě oceníte lehké a vzdušné šaty. Základem by měla být bavlna, která může být kombinována s dalšími umělými materiály jako viskóza nebo elastan.

V neposlední řadě musí být letní šaty krásné a tak říkajíc „letního vzhledu“. V létě jsou nejoblíbenější pestré barvy a hravé motivy, např. květinové vzory, puntíky, proužky.

V šatech, z pod kterých vám budou při každém kroku rozverně vykukovat kolena, se nemusíte bát ani méně tradičních vzorů. Potisk s motivem pánských knírů (viz šaty značky Closet na obrázku nahoře), obrázky zajíčků, jahůdek nebo abstraktní, batiku napodobující vzory k létu patří.