Elegantní letní šaty? Šaty ke kolenům!

Letní šaty si žádají kratší délku, nejlépe co nejkratší. Pokud se žena chce v letních šatech cítit pohodlně a příjemně, a také vypadat elegantně, většina módních blogerů a dalších nadšenců do módy doporučí šaty se střední délkou, tedy šaty ke kolenům.

Šaty ke kolenům zachovávají si přednosti kratší sukně. Není v nich takové horko a nohy se nezapaří. Šaty zároveň oplývají jistým půvabem a elegancí, která se u kratších délek sukní někdy na některých figurách může poněkud vytrácet.

Šaty ke kolenům sluší každé postavě

Mini sukýnky bohužel nevypadají na každé ženské postavě stejně dobře. Některé ženy si úplně kraťoučké sukně nemohou dovolit. Ať už proto, že se stydí příliš odhalovat svá stehna, nebo proto, že jim jejich širší boky takový střih sukní vůbec nedovolí nosit. A o elegantním vzhledu nemůže být v takových případech řeč vůbec.

Šaty s délkou ke kolenům, to znamená dlouhé malinko nad kolena nebo naopak těsně pod kolena. Taková délka sluší většině žen a dívek, ať už mají postavu jako jablíčko, hruška nebo jakoukoliv jinou.

Kromě délky šatů je v letních měsíc obzvláště potřeba zaměřit se také na prodyšnost látky, z nichž jsou šaty ušité. V parném letním dni určitě oceníte lehké a vzdušné šaty. Základem by měla být bavlna, která může být kombinována s dalšími umělými materiály jako viskóza nebo elastan.

K letním šatům se hodí vzory

V neposlední řadě musí být letní šaty krásné a tak říkajíc „letního vzhledu“. Pro léto jsou nejoblíbenější pestré barvy a hravé motivy, např. květinové vzory, puntíky a proužky.

V šatech, z pod kterých při každém kroku rozverně vykukovat kolena, se není třeba bát ani méně tradičních vzorů. Potisk s motivem pánských knírů, obrázky zajíčků, jahůdek nebo abstraktní, batiku napodobující vzory k létu patří.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang