Doplňky stravy a sportovní výživa – nejen pro sportovce

Kdo se pravidelně hýbe a sportuje, jistě si všiml, že jeho tělo začalo mít jiné potřeby. Člověk pak má chuť na jiné potraviny, potřebuje více bílkovin i vitamínů. Není lehké tělu dopřát vše potřebné z běžné stravy. Proto je důležité sáhnout po kvalitní sportovní výživě a doplňcích stravy.

Kvalitní sportovní výživa

Sehnat dnes na internetu sportovní výživu není problém. Vždy se ale zajímejte o její kvalitu. Přednost by měla dostávat značková sportovní výživa, která je prověřená. Najděte si v diskuzích její hodnocení a reference od ostatních sportovců. Vždy se zajímejte o složení a účinky sportovní výživy.

Pokud si s jejím výběrem nevíte rady, obraťte se na odborníky nebo na prodejce – ten poctivý vždy poradí a pomůže.

Proteiny pro sportovce

Pro tělo každého sportovce jsou nezbytné kvalitní proteiny. Poslední dobou jsou oblíbené např. syrovátkové proteiny s vysokým obsahem bílkovin. Kvalitní bílkoviny jsou nezbytné pro správnou výživu a růst svalů.

Nepodceňujte jejich příjem. Čím více se člověk sportu a posilovně oddává, tím roste potřeba kvalitních proteinů a je těžké uspokojit spotřebu těla z běžné stravy.

TIP: Proteiny hrají také velkou roli při zrychlování metabolismu. Jak zrychlit metabolismus a udělat z něj stroj na spalování?

Aminokyselinové doplňky

Podobně jako bílkoviny jsou pro sportovce nezbytné i aminokyseliny. Aminokyselinové doplňky stravy vám zajišťují optimální příjem kvalitních aminokyselin, které jsou součástí proteinů, enzymů a hormonů a bez nichž tělo nemůže dobře fungovat.

Díky doplňkům stravy se člověk cítí lépe a podává mnohem lepší sportovní výkony než doposud. Nelimitujte své sportovní výkony – sportovní výživa vám pomůže dosáhnout profesionálních výsledků.