Dětská obuv

Těšíte se na první krůčky svého děťátka? Nuže, určitě to budou nezapomenutelné okamžiky. Avšak od tohoto výjimečného momentu Vám přibude starost o pořízení vhodné obuvi pro Vašeho malého neposedu.

Dětská obuv by měla být kvalitní a zdravotně nezávadná. Malé dětské nožičky jsou ve vývoji a na to bychom neměli zapomínat. Proto je lepší pokud se vyhnete obchodem s levnou a nekvalitní obuví.Nakupovat botičky pro děti v nedůvěryhodných prodejnách či tržištích není zrovna nejvhodnější způsob. Obuv tohoto původu je mnohdy nevyhovující, vyrobená z nevhodných materiálů, které mohou dokonce obsahovat škodlivé látky. A samozřejmě, kvalita a trvanlivost takových bot je velmi omezená. Může se stát, že se setkáte s ne právě nejvhodnější obuví iu dražších prodejců, ale toto procento je podstatně nižší. 

Když se vyberete nakupovat obuv pro svého prcka, určitě ho vezměte s sebou. Rozhodně je dobré boty si vyzkoušet a ne kupovat jen podle velikosti čísla. Při zkoušení ověříte zda obuv nestlačuje prstíky a není příliš velká nebo malá. Boty mohou koupit i o 1 až 1,5 cm větší než je noha děťátka. Ne však za účelem aby jejich dítě co nejdéle vynosilo, ale aby měla nožička zabezpečenou určitou volnost při chůzi.Nepřiměřená velikost boty způsobí osvojení si nesprávné chůze, která může mít za následek další nepříjemnosti jako ploché nohy či problémy s páteří.

Pokud máte početnější rodinku, měli vy jste se vyhnout návyku většiny lidí, posouvat boty svých ratolestí od staršího k mladšímu. Rodiny se tak snaží ušetřit, ale šetření na úkor zdraví je nesprávné. Každý člověk má svůj styl chůze, kterému se obuv nositele přizpůsobí.Obuv je už tedy částečně nebo úplně deformovaná, řekli bychom vynosená, a proto není vhodné aby ji nosilo další dítě, jehož nožička se teprve vyvíjí a má vlastní styl chůze.

Dětem, a zejména těm nejmenším, odborníci doporučují zvolit kotníčkovou obuv, která sahá až po kotníky. Taková obuv zajišťuje nožce potřebnou stabilitu a oporu.

Rodiče i samotné děti preferují boty se suchým zipem.Za ideální je považována obuv se šněrováním, která dokáže lépe obepnout nožku. Pokud je však bota opravdu kvalitní, nezáleží moc na tom zda je s tkaničkami nebo suchých zipem.

Dětská obuv, by měla být lehká, aby se dítě při chůzi rychle neunavilo. Nejpoužívanějším materiálem je kvalitní useň. Používá se i textil a jiné přírodní materiály, které se jednoduše přizpůsobí tvaru nohy dítěte. Uvnitř boty je zdravotní vložka. 

Děti rostou jako z vody, takže je nutné kontrolovat správnou velikost jejich bot a v případě potřeby pořídit nové.

Mezi obuví dospělých a dětí není velký rozdíl. Děti nosí sportovní obuv, jak tenisky, botasky, zda běžnou letní obuv, jako jsou sandálky. Dětská obuv je však pochopitelně menší než obuv velkých. Navíc děti preferují pestré barvy, různé vzory a hlavně oblíbené postavičky z pohádek.

.