Dětská obuv

Těšíte se na první krůčky svého děťátka? Nuže, určitě to budou nezapomenutelné okamžiky. Avšak od tohoto výjimečného momentu přibude starost o pořízení vhodné obuvi pro malého neposedu.

Dětská obuv by měla být kvalitní a zdravotně nezávadná. Malé dětské nožičky jsou ve vývoji a na to bychom neměli zapomínat. Proto je lepší, pokud se vyhnete obchodům s levnou a nekvalitní obuví.

Nakupovat botičky pro děti v nedůvěryhodných prodejnách či tržištích není zrovna nejlepší nápad. Obuv tohoto původu je mnohdy nevyhovující, vyrobená z nevhodných materiálů, které mohou dokonce obsahovat škodlivé látky. A samozřejmě kvalita a trvanlivost takových bot je velmi omezená.

Může se stát, že se setkáte s nevhodnou obuví také u dražších prodejců. Toto procento je však podstatně nižší. 

Boty je třeba vyzkoušet

Když se vydáte nakupovat obuv pro svého prcka, určitě ho vezměte s sebou. Rozhodně je dobré boty vyzkoušet a ne kupovat jen podle velikosti čísla. Při zkoušení ověříte, zda obuv nestlačuje prstíky a není příliš velká nebo malá.

Boty můžete koupit i o 1 až 1,5 cm větší než je noha děťátka, aby měla nožička zabezpečenou určitou volnost při chůzi. Nepřiměřená velikost boty způsobí osvojení si nesprávné chůze, která může mít za následek další nepříjemnosti jako ploché nohy či problémy s páteří.

Boty by se neměly dědit

Pokud máte početnější rodinku, měli byste se vyhnout návyku většiny lidí a neposouvat boty svých ratolestí od staršího k mladšímu. Rodiny se tak snaží ušetřit, ovšeme šetření na úkor zdraví je nesprávné.

Každý člověk má svůj styl chůze, kterému se obuv nositele přizpůsobí. Obuv je už tedy částečně nebo úplně deformovaná, a proto není vhodné, aby ji nosilo další dítě. Jeho nožička se teprve vyvíjí a má vlastní styl chůze.

Boty pro nejmenší

Dětem, a zejména těm nejmenším, odborníci doporučují zvolit kotníčkovou obuv, která sahá až po kotníky. Taková obuv zajišťuje nožce potřebnou stabilitu a oporu.

Rodiče i samotné děti preferují boty se suchým zipem. Za ideální je považována obuv se šněrováním, která dokáže lépe obepnout nožku. Pokud je však bota opravdu kvalitní, nezáleží moc na tom zda je s tkaničkami nebo suchých zipem.

Dětská obuv by měla být lehká, aby se dítě při chůzi rychle neunavilo. Nejpoužívanějším materiálem je kvalitní useň. Používá se i textil a jiné přírodní materiály, které se jednoduše přizpůsobí tvaru nohy dítěte. Uvnitř boty je zdravotní vložka. 

Děti rostou jako z vody, takže je nutné kontrolovat správnou velikost jejich bot a v případě potřeby pořídit boty nové.

Mezi obuví dospělých a dětí není velký rozdíl. Děti nosí sportovní obuv jako tenisky a botasky i běžnou letní obuv, jako jsou sandálky. Dětská obuv je však pochopitelně menší než obuv velkých. Navíc děti preferují pestré barvy, různé vzory a hlavně oblíbené postavičky z pohádek.

Ať už dětské, nebo dámské a pánské boty je možné zakoupit na celé řadě eshopu. Před jakýmkoli nákupem je ale vhodné si prostudovat aktuální recenze, ať už na samotném eshopu nebo na stránkách, které se na recenze specializují. Některé eshopy ale recenze nemají, jako například Reversee.cz obuv recenze, a tak je s nákupem vhodné být obezřetný.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang