Dám si kytku za ucho

Každá z nás, která má vlasy delší než čtyři centimetry, musí mít nějaké ty sponečky, čelenky, pinetky, gumičky, pírka a jiné nezbytnosti. Tak to prostě je. Stejně jako existují přírodní zákony, tohle je prostě zákon holčičích nezbytností.

Vím, že právě nastává ta správná doba pro čepice a kulichy. Ale já se dnes podívám právě na čelenky a sponky. Nakonec, venku ještě není patnáct pod nulou a navíc, zima nebude věčně, žejo.

O sortimentu vesměs plastových a textilních vlasových doplňků, které známe z každého supermarketu a drogerie, to nebude. Nic proti nim, pár jich mám doma a některé jsou docela nositelné. Při hledání extra kousků jsem ale zabrousila na Fler.cz. A nebojte, dnes to nebude pekelné.

Stejně jako se dají na Fleru najít naprosté příšernosti, dají se najít i kousky, které vážně stojí za to. A pokud si nechcete na hlavu dát to, co potkáte na každé druhé osponkované a jinak vyzdobené ženě na ulici, je Fler to správné místo pro hledání pokladu.

Úplně první, co mi padlo do oka, je čelenka z ptačího peří za 333 korun. Hned, jak jsem ji uviděla, vybavila se mi Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. Pokud si ji koupíte, prosím, nenoste ji současně s džínami, mikinou a keckami! Ale když si vezmete jednoduchý top, širokou nadýchanou sukni nad kolena, boty na vysokém podpatku a malou kabelku, bude to dokonalé.

Čelenka z pavích pírek za 532 korun mi zas připomíná dekadentní noční klub, trochu retro a dámy s cigaretou v nekonečně dlouhých špičkách. Mají na sobě jednoduché koktejlky, klasické lodičky a krvavě rudou rtěnku. Na denní nošení bych tuhle čelenku vynechala, slabší povahy by si mohly na její majitelku ukazovat prstem.

A když už u těch čelenek, které se nedají nosit do práce, tak ještě jedna. Opravdu je to čelenka, nebo lépe, náročně zpracované aplikace v podobě kloboučku se závojem a pavími pery, to vše na saténové čelence. Cena je taky pro náročné, 1 899 korun. Ale pokud milujete pohřby, dostihy a nebo bankety za účasti zahraničních diplomatů, jděte do ní!

Tak a zpátky na zem! Uzlíkatá čelenka stojí 277 korun. Zauzlovaná šňůra je přichycená na černé čelence. Koupit se dá v několika barvách nebo i ve vícebarevném provedení.

Čelenka pro romantičky a jiné něžné duše. Jednoduchost zdobená perličkami za 250 korun.

Tak a tady je slibovaná kytka za uchem. Stojí 72 korun a hezky by mohla vypadat, když na sobě budete mít něco ve stejné barvě.

Jdeme na sponky. Lístečky kvítků jsou skládané a lepené pomocí pinzety, uprostřed je ručně potahovaný střed. Stojí 195 korun.

Sponka s korálkem je za 59 korun

Sponka s křišťálovou pryskyřicí, cena 49 korun.

A ještě jedny ručně a pinzetou vyráběné kytičky, tentokrát s modelovaným středem. Cena 195 korun

Květina do vlasů za 199 korun. Můžete si vybrat, jestli ji chcete připevnit na velkou sponu do vlasů, na čelenku, hřebínek, brožový můstek, jako přívěsek na krk, na gumičku nebo mašli kolem zápěstí

Spona do vlasů z pocínované mědi za 280 korun.

Puzzle je z třešňového dřeva a mně přijde docela vtipné. Cena 99 korun

Pro čelenky, sponky a další vlasové nezbytnosti platí jediné pravidlo: Strčte si do hlavy, cokoliv se vám líbí. Jen to nepřežeňte. I tady platí, že méně je více. Jestli ujíždíte na kamíncích, kytičkách, třpytkách a mašličkách, dávejte si pozor, abyste nevypadaly jako ruské carevny, které vybrakovaly rodinnou šperkovnici a vyrazily se pochlubit na karlovarskou kolonádu. To si do vlasů raději dejte berušky.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang