Converse obuv

Historie společnosti Converse sahá až do roku 1908. Jejím zakladatelem byl Marquis M. Converse, který otevřel v Massachusetts továrnu s názvem Cenverse Rubber Shoe Company.

Továrna zpočátku vyráběla pouze gumové podrážky pro všechny druhy obuvi. Později svou pozornost zaměřila na výrobu tenisové obuvi od níž plynule přešla k výrobě obuvi pro nově vznikající sport, kterým byl basketbal. V roce 1917 přišli na svět první světoznámé Converse All-Star. 

All Star a Chuck Taylor

O pár let později se společnosti Converse podařil vynikající kousek, podařilo se jí zaměstnat basketbalistu Chucka Taylora, který začal nosit All-Star jako své nejoblíbenější boty. Taylor se stal obchodníkem a tváří této značky. Na všech modelech Converse – Chuck Taylor All-Stars se vyskytuje jeho podpis.

Nejslavnějšími conversky zůstanou navždy All-Stars, ale rozhodně to nejsou jediné a poslední modely z této řady. Oblíbenými se staly také basketbalové boty s názvem The Weapon. V těchto botách se v roce 2002 představil i samotný Kobe Bryant na předávání cen Teen Choice Awards.

Další model spatřil světlo světa o rok později a měl jméno The Leaded Weapon. Obuv od Converse se už léta vyrábí v široké paletě barevných provedení a dekorací. Converse byly jedny z prvních tenisek na světě. Tuto značku už nějaký čas má pod palcem firma Nike. 

V průběhu let Converse vytvořila populární linie jako „Sport perform“, „Sport Lifestyle“ a „Sport Classics“.

Converse Basketball Classics

Converse Basketball Classics představuje přirozený vývoj dědictví Converse. Obuv tohoto typu zachovává základní tvar All Star.

Během mnoha desetiletí tento model používali nejlepší hráči všech dob i amatéři. Do této skupiny zahrnujeme modely s názvem Pro Star, Pro Leather a Weapon. 

Converse Performance Basketball

Converse Performance Basketball je nová třída obuvi, která byla navržena pro hru na hřištích a v halách. Obuv klade důraz na pohodlí, ochranu a styl.

Converse Sport Classics

Obuv z této řady našla uplatnění v mnoha populárních amerických sportech jako basketbal, dostihy, tenis, atletika, atd. 

Chuck Taylor All Star

Chuck Taylor All Star – nazývané také jako „Chucks“, „Cons“ nebo „Conies“ jsou boty z 20. století. Původní plátěné a gumové klasické boty jsou idolem Ameriky. Prodalo se z nich více než 750 milionů párů ve 144 zemích.

Jack Purcell

Jack Purcell představuje botu klasického tvaru s kovovým páskem ve tvaru Smile na přední části boty. 

Limitovaná edice od Johna Varvatos

Limitovaná edice od Johna Varvatos je výsledkem spolupráce firmy Converse se světově proslulým americkým módním návrhářem, který se o tuto značku velmi zajímal.

Tato edice má znaky nejoblíbenějších vzorů, jako Chuck Taylor All Star a Jack Purcell.

Converse Re-Issue

Converse Re-Issue jsou boty těžící z předchozích modelů z řady Performance. Tato skupina představuje novátorskou obuv nošenou sportovními hrdiny, kteří změnili historii sportu.

Converse Sport Lifestyle

Converse Sport Lifestyle je obuv navržena pro nošení po ulici, ve škole, či na běžné nošení. Tento druh obuvi je vhodný pro městskou mládež. Nedoporučuje se na hrací plochy.

Converse Once Star

Converse Once Star je oblíbená především u skateboardistů a surfařů. Představuje jedinečný životní styl, který reprezentuje originalitu a individualitu.

Converse Kids

Converse Kids představuje sdílení dětství s našimi dětmi. Modely Converse Performance a Lifestyle pro děti a mládež jsou vyvíjeny a zkoušeny s ohledem na děti a jejich způsob života.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang