Černé šaty

Černé šaty by neměly chybět v šatníku ani jedné ženy. Pokud je tam nemáte, třeba to změnit. Černá je velmi oblíbenou a univerzální barvou, která dokáže dělat zázraky, tím že opticky zužuje problémové partie. Mohou si ji dovolit všechny typy postav.

Černá barva je barvou noci. Spojuje se s tajemstvím a erotikou. Symbolizuje zároveň i smutné či truchlivé pocity. Přestože v zemích východního světa je to spíše naopak, černá barva tam znamená radost a bílá smutek.

Černá vyjadřuje formálnost, která se snoubí s elegancí, moudrostí, silou, dominancí a autoritářstvím. Černou se nedá nikdy nic zkazit. Jednoduché černé šaty v kombinaci s vhodnými doplňky lze využít pro každou příležitost, a nemusí být jen slavnostní. V černých šatech žena působí stylově a sexy. 

Černé šaty pro každou postavu

Pokud máte kypřejší tvary, pak je vhodné zvolit si černé šaty s délkou do poloviny lýtek a a linii pasu použít širší šerpu. Pro vysoké a štíhlé dámy jsou určeny šaty s větším výstřihem véčkového typu a délkou nad kolena.

V případě, že ženu trápí pouze trošku větší bříško, měla by vybírat o něco volnější šaty nejlépe ve tvaru písmene A. Zakryjí problémové boky i stehna. Vhodné doplňky také dokáží odpoutat pozornost, sáhněte například po výrazném opasku nebo si vezměte sako či svetřík.

Doplňky k černým šatům

Černé šatičky nemusí působit vždy jen elegantně, pokud si k nim místo krásných bot na vysokém podpatku obujete pohodlné pantofle nebo kotníkové boty, můžete v nich klidně vyrazit jen tak někam ven.

K černým šatům se hodí i vzorované punčochy. Existuje velké množství vzorů, ze kterých si můžete vybrat. Škála je skutečně pestrá od jemných nenápadných obrazců přes kosočtverce, pruhy, kolečka až po síťované punčochy.

Pomocí doplňků dokážete své obyčejné černé šaty změnit k nepoznání. Nikdo si ani nemusí všimnout, že jsou to vlastně pořád ty stejné šaty.

Pásky jsou velmi módními a nápaditými doplňky. Šaty v kombinaci s opakem budou vypadat úplně jinak než bez něj. Přidáte vhodnou kabelku, šperky a je to hotovo. Černé šaty můžete dále ozvláštnit i broží či šálou.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang