Závěsy do ložnice

Místnosti určené k odpočinku by měly vytvářet útulnou a příjemnou atmosféru. Pro odpočinek je důležité, aby prostor ložnice, dětského pokoje nebo obýváku působil uklidňujícím dojmem a nerušil.

Kromě kvalitní postele, matrací a polštářů je třeba zpříjemnit i okolní prostředí. Pro tento účel se nejvíce hodí závěsy do ložnice. Vytvářejí kouzlo a také mají praktický význam. 

Praktický význam spočívá v tom, že stíní sluneční světlo, které prochází přes okno. Každý má jiné požadavky na intenzitu tmy při usínání a proto i výrobci závěsů berou na tento aspekt ohled.

Některým stačí, když se závěs zatáhne z důvodu osobního prostoru. Jiní zase chtějí, aby v místnosti byla úplná tma. Takovým požadavkům vyhovují závěsy do ložnice vyrobeny z tmavších a silnějších materiálů. 

Materiálů na výrobu závěsů je mnoho a tak je už jen na výběru zákazníka, pro jaký se rozhodne. Do menší ložnice se hodí světlejší, ba až bílý závěs, který opticky zvětší prostor a vytvoří příjemnou atmosféru. Naopak do velké a prostorné ložnice je vhodné použít přírodně zbarvené materiály, které vytvoří krásnou a neopakovatelnou atmosféru. 

Klasickými materiály jsou samet, satén, ale i bavlna, která je vhodná pro barvení a vytváření různých motivů. Při zavěšení závěsu na okno se používají různé techniky, které vytvoří různé tvary.