Výlety do Rakouska

Rakousko je krásná země v srdci Evropy, která je známá svou malebnou krajinou, bohatým kulturním dědictvím a okouzlujícími městy. Díky majestátním Alpám, úžasným hradům a malebným vesničkám je Rakousko vysněnou destinací pro cestovatele všech věkových kategorií.

Výlet do Rakouska během vánočních svátků je kouzelným zážitkem, který by měl být na seznamu každého z nás. Díky úžasné architektuře, tradičním vánočním trhům a vynikajícímu jídlu není divu, že je Rakousko známé jako hlavní město Vánoc. Mezi všemi krásnými rakouskými městy vyniká Vídeň, která je tou nejlepší destinací pro sváteční dovolenou.

Kam na výlet do Rakouska

Pokud se chystáte na cestu do Rakouska, zde jsou některá místa, která musíte navštívit a která z vaší cesty udělají nezapomenutelný zážitek.

Vídeň

Hlavní město Rakouska, Vídeň, je dokonalou kombinací starosvětského šarmu a modernosti. Město je známé svými velkolepými paláci, muzei a živou kávovou kulturou. Projděte se městem a obdivujte úchvatnou architekturu zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků z 18. století, nebo impozantní palác Hofburg, bývalý císařský palác dynastie Habsburků. Nezapomeňte poznat vídeňskou kávovou kulturu návštěvou některé z tradičních kaváren, které jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Salcburk

Salcburk, který se rozkládá mezi Alpami a řekou Salzach, je okouzlující město, které vás přenese zpět v čase. Salcburk, rodiště legendárního skladatele Mozarta, je skvělým místem pro milovníky hudby. Navštivte Mozartovo muzeum, prohlédněte si pevnost Hohensalzburg, jednu z největších středověkých pevností v Evropě, nebo se projděte malebným Starým městem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Innsbruck

Innsbruck, hlavní město regionu Tyrolsko, je povinnou destinací v Rakousku. Toto město obklopené zasněženými Alpami je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Vydejte se na pěší túru nebo lyžování do hor, případně se nechte vyvézt lanovkou Nordkettenbahn, která vám poskytne úchvatný výhled na město a okolní hory. Nenechte si ujít příležitost navštívit císařský palác, bývalé sídlo Habsburků.

Hallstatt je vesnička známá svou nádhernou horskou krajinou.

Hallstatt

Hallstatt je malá vesnice v oblasti Solné komory, známá svou idylickou polohou u Hallstattského jezera. Tato malebná vesnice je obklopena vysokými horami a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Projeďte se lodí po jezeře, navštivte solný důl nebo se jen projděte po vesnici a obdivujte tradiční dřevěné domy.

Vánoční Vídeň

Vídeň, hlavní město Rakouska, je okouzlující destinací v každém ročním období, ale během Vánoc se stává kouzelnou říší divů. Město se promění v zimní říši divů s oslnivými světly, svátečními trhy a tradiční hudbou, která zaplní ulice.

Pokud plánujete na letošní prosinec sváteční cestu, zvažte výlet do Vídně.

Vánoční trhy

Vídeň je proslulá svými vánočními trhy, které jsou během sezóny rozmístěny po celém městě. Vzduchem se line vůně svařeného vína, pečených kaštanů a tradičních pochoutek, které dodávají městu nádherné sváteční kouzlo. Trhy nabízejí nejrůznější řemeslné výrobky, ozdoby a místní pochoutky, takže jsou ideální pro sváteční nákupy nejen levných vánočních dárků. Mezi nejznámější trhy patří na náměstí u radnice a trh u zámku Schönbrunn.

Vánoční strom

Vánoční strom na vídeňské radnici je ústředním bodem vánočních trhů (Christkindlmarktu). Strom je ozdoben tisíci světel a ozdob a je na něj úžasný pohled. Návštěvníci si mohou také zabruslit na kluzišti postaveném před stromem, což je ideální místo pro zábavnou a sváteční aktivitu.

Vánoční koncerty a představení

Vídeň je známá jako město hudby a během Vánoc ožívá tradičními koncerty a představeními. Nejznámějším z nich je každoroční vánoční koncert Vídeňské filharmonie, který se koná v koncertním sále Musikverein. Na koncertě zazní klasické vánoční koledy a vídeňské valčíky, což vytváří kouzelný hudební zážitek.

Úchvatná architektura a sváteční atmosféra je ideální pro vánoční výlet.

Vídeň v období Vánoc je skutečně kouzelným zážitkem. Hlavní město Rakouska se promění v zimní říši divů s blikajícími světýlky, svátečními trhy a vůní svařeného vína.

Výlet do Vídně je skvělá, pokud nevíte, kam na výlet autem. Cestou do Vídně se můžete v Brně stavit hrad Špilberk.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang