Výlety do Rakouska

Díky využitým slevám Rakousko jsme před pár lety zavítali do Vánoční Vídně. Výlet autobusem byl pohodlný a příjemný. Vídeň je nádherné město a zvláště, když je zahalené Vánoční atmosférou a ozdobami, je plné zážitků. Stánky s nejrůznějšími dobrotami nebo dárky z cest, ulice plné lidí, domácích i turistů…

Víděň je plná historických památek. Za vidění stojí Vídeňská státní opera, Uměleckohistorické muzeum, zámek Schönbrunn, kostel svatého Karla Boromejského, Kostel minoritů, vídeňský parlament v řeckém stylu a mnoho dalších.

Rakousko láká k výletům a dovoleným nejen svým hlavním městem, ale i malebnou krajinou, vysokohorskou turistikou, alpskými lyžařskými středisky a samozřejmě i dalšími hrady, zámky a jinými památkami.

Ledovec Hintertux má vynikající sněhové podmínky pro lyžování 365 dní v roce. Po celou tuto dobu je také jako jediný rakouský ledovec v provozu. Dosahuje výšky 1 500 – 3 250 m nad mořem. K dispozici je zde na 86 km sjezdovek nejrůznější obtížnosti.

Po Vídni je druhým nejnavštěvovanějším městem Salzburg. Leží nedaleko hranic s Německem. Je čtvrtým největším městem Rakouska a žije v něm cca 210.000 lidí. V Salzburgu nevynechejte návštěvu pevnosti Hohensalzburg, Mozartův rodný dům, místní zoologickou zahradu, přírodovědné muzeum Haus der Natur, muzeum moderního umění, muzeum hraček, Stieglův svět piva nebo DomQuartier Salzburg. Jde o nejnavštěvovanější místa.

K výletům lákají i nádherná panoramata Solnohradských jezer. Mezi nejznámější a nejkrásnější alpská jezera patří Mondsee, Wolfgangsee a Hallstattersee. Jezero Mondsee je nejteplejší, v létě teplota vody dosahuje až 27 stupňů Celsia. Nejhlubší jezero s 200 metrovou hloubkou je Traunsee.

A pokud chcete mít pořádný rozhled, pak si nenechte ujít vrchol Schaffberg. Nahoru vyjedete pohodlně vláčkem. Ve stanici se na obrazovkách přesvědčte, že je nahoře krásné počasí a rozhled. Je ale pravda, že během půlhodinové cesty směrem vzhůru, se může počasí i výhled dramaticky změnit. Pokud se ale zadaří, budete mít nezapomenutelný zážitek na celý život.