Nejlepší kavárny v Praze – kam zajít, recenze

Praha, okouzlující hlavní město České republiky, je proslulá nejen svou historickou architekturou a půvabnými uličkami, ale také živou kavárenskou kulturou. Navštívit kavárny v Praze může být nejen gastronomickým zážitkem, ale také zážitkem kulturním a společenským. Jaké jsou nejlepší kavárny v Praze?

Uprostřed dlážděných uliček a historických náměstí jsou pražské kavárny příjemným útočištěm, kde si místní obyvatelé i návštěvníci mohou vychutnat voňavou kávu, pochutnat si na sladkých dobrotách a nasát jedinečnou atmosféru města.

Nejlepší kavárny v centru Prahy

Praha nabízí nepřeberné množství kvalitních a krásných kaváren ať už v centru města nebo mimo něj. Je rájem pro milovníky kaváren. Nejen díky kavárnám, ale i památkám Praha patří mezi nejkrásnější místa v ČR. Tento článek se toulá dlážděnými uličkami a ikonickými náměstími a ponoří se do bohatých vůní, historického kouzla a kulturní tapiserie, kterou nabízejí nejlepší kavárny v Praze, které stojí za to navštívit.

Café Louvre

Café Louvre se nachází v samém srdci Prahy a je živým svědectvím bohaté historie a kulturního dědictví města. Tato ikonická kavárna v Praze, založená v roce 1902, hostila některé z nejvlivnějších osobností české literatury, umění a politiky. Při vstupu do jejích dveří se návštěvník přenese zpět v čase do zlaté éry evropských kaváren.

Interiér zdobený secesními akcenty vyzařuje starosvětský šarm, který vybízí k posezení nad šálkem kávy, stejně jako to kdysi dělaly takové osobnosti jako Franz Kafka. Prostředí je harmonickou směsí elegance a vřelosti, jemné šumění rozhovorů a vůně čerstvě uvařené kávy vytvářejí atmosféru příznivou pro rozjímání a intelektuální diskuse.

Café Louvre není pouhou kavárnou v Praze, je gastronomickou destinací, kde se kulinářská dokonalost snoubí s historickou nádherou. Jídelní lístek odráží závazek ke kvalitě a tradici a nabízí rozmanitý výběr snídaní, zákusků a českých specialit. Návštěvníci si mohou dopřát poklidný brunch nebo ikonickou omeletu Café Louvre.

Venkovní terasa s výhledem na Národní ulici poskytuje nádherné prostředí pro vychutnávání atmosféry města. Café Louvre zůstává trvalým symbolem pražské kavárenské kultury a zve místní obyvatele i návštěvníky k účasti na nadčasovém zážitku.

  • umístění kavárny v Praze: Národní 22, 110 00 Nové Město
  • web: https://www.cafelouvre.cz/

Kavárna Slavia Praha

Na ikonickém Smetanově nábřeží s výhledem na půvabný tok Vltavy se nachází kavárna Slavia Praha. Je živým svědectvím bohatého kulturního dědictví a neutuchajícího kouzla Prahy. Tato historická kavárna, založená v roce 1884, je svědkem neustále se vyvíjejícího příběhu města. 

Kavárna Slavia zaujímá v historii Prahy významné místo, neboť od svého vzniku byla centrem kulturní a intelektuální elity města. Nachází se v těsné blízkosti Národního divadla a stala se oblíbeným místem herců, spisovatelů a hudebníků. Její sály údajně navštěvovaly takové legendy jako Franz Kafka a Albert Einstein, kteří zanechali v odkazu kavárny nesmazatelnou stopu.

Tato kavárna není jen vizuální slavností, ale i útočištěm gastronomických požitků. Nabídka se může pochlubit výběrem tradičního českého pečiva, dekadentních dezertů a rozmanitých druhů kávy připravených k dokonalosti. Ať už se návštěvníci kavárny Slavia rozhodnou pro nenáročnou snídani, odpolední čaj nebo večerní aperitiv, kulinářská nabídka jistě potěší všechny chuťové pohárky.

Kavárna Slavia je věrná svému kulturnímu odkazu a pravidelně pořádá živá hudební vystoupení a kulturní akce. Od jazzových večerů po literární čtení – kavárna pulzuje tvůrčí energií a podporuje atmosféru, v níž se daří uměleckému projevu.

Ve městě, kde se plynule prolíná staré s novým, je kavárna Slavia Praha mostem mezi epochami. Zve své návštěvníky do světa, kde se čas jakoby zpomalil, kde ve vzduchu doznívají ozvěny dávných rozhovorů a kde se vedle každého šálku kávy podává duch české kultury

  • umístění kavárny v Praze: Smetanovo nábřeží 1012 /2, 110 00 Staré Město
  • web: https://www.cafeslavia.cz/
Kavárna Slavia se nachází se v těsné blízkosti Národního divadla a poskytuje výhled na Pražský hrad.

Kavárna Adria Praha

V srdci rušného Václavského náměstí se nachází kavárna Adria. Ta je nadčasovým dokladem historického šarmu a kulturního života města. Umístění kavárny je v historickém paláci Adria. Od svého založení v roce 1912 je tato ikonická kavárna útočištěm pro místní obyvatele i návštěvníky, kteří hledají odpočinek od městského ruchu, a nabízí okouzlující směs elegance a české duše.

Interiér kavárny Adria Praha je pastvou pro oči a představuje nádheru secesní architektury. Zdobené sloupy, složité lišty a vitráže vytvářejí atmosféru rafinovaného bohatství. Elegantní prostředí vytváří podmanivou kulisu, na níž si mohou návštěvníci vychutnat chvíle odpočinku.

Nabízí kulinářskou cestu po tradičních českých lahůdkách i mezinárodních specialitách. Od čerstvě upečeného pečiva, luxusních dezertů až po slané občerstvení a aromatickou kávu – kavárna uspokojí rozmanité chutě. 

Kavárna Adria Praha je již dlouho spojována s uměleckými a intelektuálními kruhy města. V její bohaté minulosti se zde konaly literární besedy, umělecké výstavy a setkání pražské bohémské smetánky. Snaha kavárny o podporu tvůrčí atmosféry se projevuje podporou kulturních akcí a obměnou expozic současných uměleckých děl.

Kavárna Adria se snaží zachovat svůj historický odkaz a zároveň se přizpůsobit současnému vkusu, což zajišťuje její trvalou aktuálnost. 

  • umístění kavárny v Praze: Národní 36, 110 00 Nové Město
  • web: https://caffeadria.cz/

Fantova kavárna Praha – Hlavní nádraží

Fantova kavárna se nachází u Hlavního nádraží nedaleko historického centra a vystihuje podstatu české elegance a uměleckého půvabu. Sídlí v budově, která vyzařuje architektonický půvab staré Prahy. Tento skrytý klenot zve návštěvníky do světa, kde se čas jakoby zpomalil a kde si každý vychutná doušek kávy uprostřed atmosféry prodchnuté historií.

Intimní interiér Fantovy kavárny zdobený historickým nábytkem a decentním osvětlením přenese návštěvníky do doby, kdy byly kavárny epicentry intelektuální a tvůrčí výměny.

Stěny Fantovy kavárny zdobí rotující výběr uměleckých děl místních umělců, který dodává atmosféře kavárny dynamický a neustále se měnící prvek. Tento závazek podporovat umění nejen zvyšuje vizuální přitažlivost prostoru, ale také vytváří atmosféru, v níž se daří kreativitě.

Srdcem Fantovy kavárny je snaha podávat výjimečnou kávu. Každý šálek, od odborně připraveného espressa po aromatické cappuccino či flat white, je důkazem toho, že se kavárna věnuje umění přípravy kávy. Jídelní lístek se může pochlubit výběrem klasických i inovativních kávových kreací, které zvou návštěvníky na smyslovou cestu.

Fantova kavárna Praha na Hlavním nádraží je nejen místem pro milovníky kávy, ale také útočištěm pro milovníky knih. Police zdobí vybrané knihy, které vytvářejí příjemnou atmosféru pro ty, kteří se chtějí ztratit na stránkách literárních děl a zároveň si vychutnat šálek svého oblíbeného nápoje.

V nabídce kavárny je nejen káva, ale i vynikající zákusky, dezerty a lehká jídla. Ať už jde o vločkový croissant na začátek dne, nebo o kousek dortu k odpolední kávě, Fantova kavárna nabízí sezónní pochoutky, které uspokojí nejrůznější chutě.

  • umístění kavárny v Praze: Wilsonova 300, 110 00 Vinohrady
  • web: https://www.fantova-kavarna.cz/
Některé z nejlepších kaváren v Praze nabízí kromě zákusků a dezertů i výborný brunch.

Café Savoy

Café Savoy sídlí v malebné Vítězné ulici na Malé Straně v úchvatné novorenesanční budově, kde se dokonale snoubí velkolepost s vřelou atmosférou. Kavárna dokonale spojuje vznešenost s příjemnou atmosférou.

Vstoupit do Café Savoy je jako vstoupit do minulé éry, kde křišťálové lustry, mramorové stoly a přepychové sametové čalounění vytvářejí atmosféru nadčasové sofistikovanosti. Strategická poloha kavárny na nábřeží Vltavy umožňuje návštěvníkům kochat se panoramatickým výhledem na řeku a majestátní Pražský hrad, což dodává zážitku z jídla další vrstvu kouzla.

Tato kavárna je vyhlášená svými výjimečnými snídaněmi s řadou zákusků a tradičních českých pochoutek. Café Savoy je nejen pastvou pro oči, ale také útočištěm pro náročné chuťové buňky. Jídelní lístek je pečlivě sestaveným výletem po českých a francouzských kulinářských tradicích s důrazem na kvalitní suroviny a dokonalou prezentaci.

Ať už jde o snídani v Praze v kavárně Savoy s delikátním pečivem a čerstvě vymačkanými džusy, nebo opulentní odpolední čaj, každý pokrm je důkazem toho, že kavárna usiluje o kulinářskou dokonalost. K celkovému požitku přispívá i pozorný a profesionální personál, který zajišťuje, že se hosté v tomto kulinářském ráji cítí jako v královské rodině

Café Savoy není pouhou kavárnou v Praze, je to místo, kde se každý detail, od historického prostředí až po mistrovská kulinářská díla, snoubí v zážitek, který zůstane v paměti ještě dlouho po posledním doušku kávy.

  • umístění kavárny v Praze: Vítězná 124/5, 150 00 Malá Strana
  • web: https://cafesavoy.ambi.cz/cz/

Praha je se svými dlážděnými uličkami a architektonickou nádherou rájem pro milovníky kaváren. Každá kavárna vypráví jedinečný příběh, v němž se proplétá historie, kultura a aromatické kouzlo výjimečné kávy. Ať už návštěvníci popíjí espresso v historickém salonu, nebo si vychutnávají panoramatický výhled podél Vltavy, nejlepší pražské kavárny slibují okouzlující cestu duší města.

Další oblíbené kavárny v Praze

Zde jsou tipy, kam zajít v Praze do dalších oblíbených kaváren s mladší tradicí:

Mama Coffee: To není jen kavárna, je to závazek k udržitelnosti a etickému získávání surovin. Díky zaměření na fairtradovou kávu a bioprodukty poskytuje Mama Coffee požitek bez pocitu viny v příjemném a ekologicky uvědomělém prostředí. Sídlí v ulici Vodičkova 6, 110 00 Nové Město.

Můj šálek kávy: Tato kavárna dostojí svému názvu a nabízí výjimečný zážitek z kávy. Můj šálek kávy, který se věnuje získávání prvotřídních kávových zrn a dbá na udržitelnost, se stal oblíbeným místem pražských znalců kávy. Její umístění je v centru města v ulici Rytířská 10, 110 00 Staré Město.

EMA Espresso Bar: Pro ty, kteří oceňují moderní estetiku a speciální kávu, je EMA Espresso Bar místem, které musí navštívit. Tento minimalistický skvost se zaměřuje na vysoce kvalitní kávová zrna a precizní metody přípravy. Elegantní interiér a přátelští baristé vytvářejí příjemný prostor. Nachází se v ulici Na Florenci 1420/3, 110 00 Nové Město.

Kavárny v Praze lákají nejen jedinečnou chutí kvalitní kávy, ale také různorodým prostředím pro jakkoli náročného zákazníka.

Pražská kavárenská scéna je důkazem toho, že město dokáže spojit historii s moderností a vytvořit prostory, které nejsou jen místem, kde si dát kávu a jiné občerstvení, ale i zážitkem, který utkví v paměti.

Návštěva dobré kavárny může být dobrou záminkou pro výlet po Praze a okolí. Pro někoho je možná pohodlnější zůstat doma a jídlo si objednat přes Wolt Praha nebo si pořídit vlastní kávovar a vychutnat si kapsle Tchibo v akci. Ale vyplatí se nelenit a vyrazit třeba na brunch do jedné z kaváren v Praze.

Ať už zákazníky láká velkolepost historických kaváren, nebo elegantní minimalismus současných míst, nejlepší kavárny v Praze vyhoví každému vkusu a preferencím.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang