Vy*erte se na práci s iDnes.cz

Největší zpravodajský portál, nejserioznější informace, iDnes.cz o sobě dokáže mluvit v superlativech. Jenže tak trochu zapomíná kontrolovat, jaké reklamy pod těmi seriózními články visí. Dnes mi při pohledu na iDnes spadla brada. Přečetla jsem si tam poněkud kuriózní a značně kostrbatou větu: Nechtěl byses vysral na práci?

zdroj: iDnes.cz

Napřed jsem myslela, že mi zešílel internetový prohlížeč. Jenže stejná reklama se objevuje i pod jinými články. Zvlášť podivně působí ve spojitosti s textem o miminech umístěným přímo nad tímhle výkřikem. 

zdroj: iDnes.cz

iDnes, případně i reklamní agentura, která mu dodává reklamu, by asi měla víc přemýšlet o tom, jak moc jí zálěží na současných čtenářích nebo klientech,  a míň koukat na to, kolik sehnala zákazníků ochotných zaplatit si za umístění odkazu.

Koneckonců, osobně považuju tenhle typ reklamy za dost diskutabilní. Nakolik o serióznosti iDnesu vypovídá to, že část reklamy je na nejrůznější stránky, které slibují obrovské výdělky bez práce, přestože ve skutečnosti se především snaží odrbat lidi prostřednictvím kasin? Podrobně jsem se o tomhle způsobu, jak prodělat velké peníze rozepsala tady.

Na stejném principu je samozřejmě i ta stránka, na kterou jsem se proklikla právě přes reklamu na iDnesu.

www.jaksiprivydelat.com?utm_source=etarget&utm_medium=cpc

Celé je to podvod. Fiktivní Robert Novachek, který na stránce pózuje se svým psem u ferrari, se totiž současně jmenuje i Paul Carter a je prý z Liverpoolu.  A celé je to o tom, že se zaregistrujete do kasina, kde prý budete díky popsané fintě jenom vyhrávat. Jenže ve skutečnosti do kasina napřed budete muset nasypat docela dost peněz, abyste si vůbec mohli zahrát. A samozřejmě, že vyhrávat nebudete. To by totiž pánové Novachek a Carter nevydělali na provizích z kasin, na která dělají tuhle reklamu.   

http://start-making-money-on-the-internet.com/

Dovedu si představit, že iDnes.cz bude mít zřejmě zisk z reklam poměrně nezanedbatelný. Ale když vidím tohle, říkám si, má tohle ten údajně seriózní portál zapotřebí?