Vizuál letošního Designbloku odtajněn!

Festival módy a designu letos na podzim oslaví 15 let. Není divu, že jako své letošní téma si zvolil ikony. Ikony ve smyslu věcí, které stále všichni obdivují, ke kterým se vrací, předměty mající v sobě genialitu nápadu, silný příběh. Jen pohled či vzpomínka na ně vyvolávají silné emoce.

Motiv vyfotil Salim Issa, který ať už samostatně nebo jako duo s kolegyní Štěpánkou Stein patří mezi nejzásadnější české fotografy.

“Když jsme se zamýšleli nad patnáctiletou historií Designbloku a prohlíželi si náš archiv fotografií a katalogy uplynulých ročníků, našli jsme v nich řadu věcí, které v nás vyvolaly silnou odezvu. Nakonec jsme se rozhodli téma Ikon zvolit pro celý Designblok. Kromě produktů, které mnohdy definovaly výraz konkrétních výrobců či obchodů, můžeme pak chápat jako ikony i jejich tvůrce, kteří se jimi v průběhu let stali prostřednictvím své práce, ” říkají k tématu kurátoři Jana Zielinski a Jiří Macek, kteří svůj pohled na patnáctiletou historii Designbloku zprostředkují ve výstavě nazvané právě Ikony, již připravují pro Superstudio Designbloku.

Pamětníci mohou s nostalgií rekapitulovat 1. ročník akce, která se konala v roce 1999. Tehdy mezi jeho účastníky byla Vitra, Konsepti, BeldaFactory, nebo Klára Nademlýnská.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang