VIP moderátor válející se po podlaze

Tak jsem měla konečně čas si pustit slavné VIP zprávy na Primě, které v neděli poprvé uváděl Jiří Pomeje. Po snaze o jakousi přívětivost, eleganci a kultivovanost, kterou ve VIP zprávách nastolily moderátorky po odchodu ordinérní Martiny Gavriely, to Pomeje vážně zazdil.

Před kameru sice nakráčel s umytými vlasy, jenže to nějak nestačí. Kožené kalhoty, plandající košile a jakési rozevláté sako byly zoufalým pokusem o náznak noblesnosti. Jenže i když styling by s ohledem na možnosti jakžtakž ušel, Pomeje ho totálně utloukl svým poněkud přehnaně uvolněným vystupováním.

Začalo to prapodivným posezením na židličce s nohama roztaženýma tak, že víc už to asi nešlo. Experti na etiketu si už v tu chvíli museli rvát vlasy hrůzou. Pokračovalo to povalováním se po čemkoliv. Pomeje se pokoušel dokonce nacpat do dekorace těsně nad zemí u moderátorského pultu, později už se rovnou po té podlaze válel. Velmi originální. 

Trochu nepatřičně mi zněla jeho nespisovná čeština i celkový projev. VIP zprávy s Ivanou Gottovou jako hlavní hvězdou se snaží působit jako především přátelský, pozitivní a kultivovanější bulvár. Jenže Pomeje v nich vypadá, jako by do studia omylem zabloudil cestou ze zaplivané hospody a holt tam nějak tak po svém odmoderoval text scénáře. Je to celé takové trochu vidlácké. 

Jeho děsně free a cool vystupování možná funguje v nočním živém vysílání rádia, díky kterému se stal nejoblíbenějším moderátorem u nás, jenže VIP k němu prostě vůbec, ale vážně vůbec nesedí.

Pomeje by možná mohl mít pořad nebo rubriku typu AntiVIP, kde by mohl namísto vzdychajících celebritek, usměvavých modelek a primáckých polopíár reportáží uvádět třeba příspěvky o šílených fanynkách pronásledujících hvězdičky, o šílených zážitcích hereček, o adrenalinových sportech zpěváků nebo prostě jen o společnosti z jiného úhlu, než jak se na ni dívají právě VIP zprávy.

Takový kontrast by mu mohl sedět. A na jeho místo by měl nastoupit nějaký mladý vystajlovaný hezounek. Ten totiž nebude v podobném pořadu jako pěst na oko. Mimochodem, ve středu si asi VIP nenechám ujít. Pomeje totiž prohrál sázku, na jeho premiéru na Primě se nedíval ani milion lidí. A tak musí příští díl moderovat jako potápěč. I s ploutvemi. Myslím, že to bude nezapomenutelný pohled.