Skříně do dětského pokoje

Do každé dětského pokoje skříně neodmyslitelně patří. Skříně na šaty plní funkci úložného prostoru, který je dostatečný. Některé dětské sestavy zahrnují kromě dětského stolku, vitríny a regálu i šatní skříň menších rozměrů.

Pokud se dětský pokoj skládá z jednotlivých dílů, šatní skříň by měla barevně a typově ladit s ostatním dětským nábytkem. 

Jak vybrat dětskou šatní skříň?

Skříně do dětského pokoje vybírejte podle ostatního vybavení, které se již v dětském pokoji nachází. Bylo by od věci, kdyby šatní skříň byla z jiného materiálu a barevně nekorespondovala s dětskou postelí a komodou.

Dětské skříně vybírejte i podle vnitřního rozložení. Je důležité, aby část skříně byla policová. Sem budete umisťovat poskládané oblečení. Druhá část s tyčí se hodí na ostatní šaty na ramínkách. Na tyč je vhodné věšet především sezónní bundy, společenské oblečení, košile, šaty atd. Ne všechny kusy oblečení je vhodné skládat.

Dítě by mělo být schopno šatnu samo otevřít a dosáhnout na všechno oblečení, které denně používá. Tedy spodní prádlo, ponožky, pyžamo, domácí oblečení atd. 

Skříně do dětského pokoje postavte tak, aby nepřekážely při vstupu do pokoje nebo jinak neomezovaly hraní si v prostoru. Pokud chcete ušetřit každý centimetr prostoru v dětském pokoji, pořiďte skříně s posuvnými dveřmi.

Šatní skříň by se měla ještě zajistit kvůli bezpečnosti. Může se stát, že se dítě zavěsí na dveře skříně a skříň by se na dítě mohla převrhnout. Skříň proto bezpečně připevněte o zeď. 

Dětské skříně a komody

Kromě skříní v dětském pokoji zabírá prostor i komoda. Komoda je nábytek univerzálního použití. Komody jsou vhodné nejen do dětských a studentských pokojů, najdete je i v obýváku nebo ložnici.

Šuplíkové komody mají v dětském pokoji své opodstatnění. Komody svojí výškou dětem zcela vyhovují. S šuplíky od komody lze snadno manipulovat a dítě se tak dostane k věcem, které do šuplíků schovalo. Komoda umožní dítěti mít v jednotlivých šuplících všechno rozděleno. Patří sem učebnice, kreslicí potřeby, oblečení, hračky či jiné předměty, které nacházejí své místo právě v jednotlivých zásuvkách.