S krabicí do krabice

Koupit krabici papírových kapesníků je fakt problém. Aspoň pro mne. Záleží mi totiž na tom, jak vypadá. U papírových kapesníčků v balení po deseti v balíčku je mi to fuk, ty prostě hodím do kabelky, kde nejsou vidět. Ale ta krabice…

Tu totiž mám v obýváku a po ruce. A tedy na očích. A ty krabičky, které se prodávají, mi vůbec, ale vůbec neladí k zařízení obýváku. A některé jsou navíc ještě fakt hnusné. A tak vždycky stojím před regálem a hledám, která z krabic mi nebude způsobovat osypky, když jí strčím do police ve skleněném konferenčním stolku.

Nedávno jsem kdesi ale objevila docela chytrý fígl, jak ty ošklivé a většinou zběsile barevné krabice schovat. Stačí je strčit do krabice. Moje malá domácí kapesníková tragédie bude mít happyend!

Tyhle krabičky mají většinou vysouvací dno nebo boční stranu, aby se do nich celá krabice s kapesníčky dala jednoduše vložit. Vyrábějí se ve velikosti pro oba druhy nejčastěji prodávaných krabiček s kapesníky, s obdélníkovým i čtvercovým dnem. A některé jsou vážně docela pěkné. Například nerezovou si dovedu představit v moderním minimalistickém interiéru. Nebo v koupelně.

Následující dvě barevné můžou vypadat hezky v místnosti laděné do stejných barev.

Konzervativnější a elegantnější hnědá pro milovníky přírodních materiálů.

A tahle taky není špatná, pokud bude jako doplněk černobíle laděné místnosti, která nebude přeplácaná do kýčovitá.

A růžová pro blondýnky a do holčičích pokojíčků. 

Existují ale taky krabičky na kapesníky ošklivé, děsivé až strašlivé. Tahle je z textilu.

Následující dvě jsou také z textilu. A ještě vtipné. Lidé s mimořádným smyslem pro humor mohou mít krabičku stejnou, jako mají doma gauč. Ale jo, do domečku pro panenky dobrý – bez těch kapesníků, prosím! Poznámka – ty dva polštářky na gaučíku jsou v ceně.

A tady je krabička na kapesníky pro lidi dezorientované a trpící silnou ztrátou paměti. Pro ty, kteří neumí anglicky, navrhuji vytvořit bíle lakovanou tabulku s překladem, kterou umístíme ke krabičce.

A to nejlepší na konec. Krabičky upletené z papíru.

Když tak na ně koukám, tak ta moje třicetibarevná papírová krabice s nápisem Zewa přes celý bok není ani až tak moc ošklivá.