Pracovní stoly

Není stůl jako stůl. Pracovní stoly se od jiných typů stolů liší v mnoha věcech. Jak tedy vybrat ten nejlepší pracovní stůl? Nač dát při jeho koupi pozor a čeho se určitě vyvarovat?

Dejme jako příklad konferenční stoly. Jsou dvojnásobně i trojnásobně menší než pracovní stoly. Nemají skoro nic, některé mají maximálně spodní úložný prostor a v pár případech malé zásuvky na odložení malých věcí jako například televizní ovladače, časopisy, sladké pokušení nebo mobily.

Nač máme pracovní stoly

Pracovní stoly jsou určeny na práci. Ať už pro práci na počítači nebo psaní, jsou na to mnohem lépe přizpůsobeny než konferenční stoly nebo jídelny stoly. Dají se použít pro člověka jakékoliv věkové skupiny.

Ať už hledáte pracovní stůl pro malého školáčka, u kterého by se mohl učit do školy a dělat si domácí úkoly, nebo hledáte pracovní stůl pro top manažera velké zahraniční banky. Pracovní stoly jsou komplexně navržené tak, aby člověku jakéhokoli věku pomohli lépe vykonávat práci. Ať už je to učení, psaní, nebo dokonce i práce za počítačem.

Pracovní stoly mají v sobě zabudované zásuvky dost velké na uložení množství papírů velikosti A4, pořadačů, obalů a podobně velkých předmětů. Samozřejmě to, co do těchto zásuvek skutečně uložíte je plně na vašem uvážení.

Dražší pracovní stoly jsou obvykle ochráněny zámkem či sérií zámků. V tom případě máte své tajné dokumenty v bezpečí i před kolegy či případnými zloději.

Některé pracovní stoly jsou přizpůsobeny i pro používání počítače a mají v dolní části zabudované prostory pro počítačovou skříňku. Tento prostor bývá oddělen od místa na nohy, abyste si mohli pohodlně sednout.

Dejte si při koupi pracovních stolů pozor hlavně na to, aby místo pro počítač nebylo přesně tam, kde si ukládáte nohy. Někteří výrobci dokonce do tohoto místa na nohy dávají úložný prostor pro tiskárny. Je to nesmysl. S podobným stolem se vám nebude nikdy dobře pracovat.

Z čeho jsou pracovní stoly

Pracovní stoly jsou vyráběny z kvalitního dřeva nebo z materiálu zvaného LTD. Mezi nejpoužívanější dřeva patří například dub, buk či javor. Pracovní stoly z masivu, jak se jim říká, bývají nesrovnatelně dražší. Mají však své osobité kouzlo a měly by vydržet po několik generací. Pokud je tedy nezničíte sami, nebo se do nich nepustí škůdci.

Na druhé straně stojí pracovní stoly levnější kategorie, vyrobené z takzvané dřevotřísky. Pokud nevíte o co jde, je to směs nadrobno nasekaného dřevěného odpadu, který je pomíchán se silným průmyslovým lepidlem.

Tato hmota se pak vytvaruje do desky jakéhokoliv tvaru. Oblepí se speciální tapetou, která připomíná reálné dřevo. Tyto stoly jsou skutečně levnější než pracovní stoly z masivu. Navíc se nemusíte bát, že se do nich pustí červotoč nebo jiný škůdce.

Jaké pracovní stoly známe

Typů pracovních stolů je mnoho. Například stoly rohové, do bytu či do kancelářie. Pokud hledáte stůl pro svého malého 7 ročního školáčka, určitě nepotřebujete obrovský konferenční pracovní stůl jako manažer v bance. 

Pracovní stoly mohou být postaveny pevně na zemi, a také mohou mít na nohou namontována kolečka. Stoly s kolečky však nejsou vhodné do kanceláři, kde potřebujete mít stůl na jednom místě, abyste nemuseli propojovat mnoho kabelů z počítače nebo lampy. Jsou vhodné do bytu, abyste si mohli stůl posouvat jak chcete. Jsou také vhodné pro lidi, kteří rádi neustále ve svém bytě něco mění.

Cena pracovních stolů

Cena pracovního stolu záleží na materiálu, příslušenství a typu stolu. Malý stůl z dřevotřísky bez množství zásuvek a bez držáku na počítač je celkem levnou záležitostí. Zvlášť, když je zakoupen v některém z diskontů. 

Pokud však vyhledáváte kvalitu na dlouhé roky a sáhnete po velkém a masivním stole například z dubu či buku, sáhnete do peněženky mnohem hlouběji. Čím větší stůl potřebujete, čím více zásuvek a jiného vybavení v něm chcete mít, tím dražší výsledný stůl bude.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang