Pračka – černá ponožkový díra – zkušenosti

Téměř pokaždé, když peru ponožky, zmizí mi v pračce nejmíň jedna. Jsem si naprosto jistá, že do pračky dávám sudý počet ponožek. Z pračky ale vyndám o jednu míň. A prý to tak mají všichni. Existuje spousta teorií, proč pračky žerou ponožky.

Existují dokonce téměř vědecké rozbory, proč se to děje. Někdo to svádí na trpaslíky, kteří si z ponožek vyrábějí oblečení. Jiní si myslí, že za mizením ponožek v domácnostech je Zášupšák domácí, skřítek, který v domácnostech schovává věci.

Zášupšáka mám doma taky, obvykle mi ale schovává klíče od auta, doklady, sluneční brýle nebo dokumenty, které ještě včera byly přesně na tom místě, kde bývají vždycky. Jen je přes noc tahle mrcha někam přemístila.

Ponožky mi Zášupšák nepřemisťuje. Nikdy už totiž tu druhou, co mi chybí do páru, nenajdu. A pokud vím, Zášupšák věci nelikviduje, jen schovává tak, aby vypluly na povrch ve chvíli, kdy už je nehledám.

Mluví se i o tom, že výrobci praček umisťují za zadní kryt speciální zásuvku, ve které se ponožky zmizelé při praní shromažďují. Koukala jsem se několikrát a fakt pořádně, ale moje pračka ji tam teda nemá. Asi mi ji zapomněli namontovat.

Další teorie rovnou přiznávají požírání ponožek pračkami a jiné jdou ještě dál a přiklánějí se k tomu, že jde o cílené únosy ponožek mimozemšťany. Nevěřím tomu. Mám totiž ohledně navždy mizejících ponožek naprosto jasno. Jde o komplot výrobců ponožek a výrobců praček. Výrobci ponožek posílají na účty výrobců praček vysoké částky. Za to výrobci praček montují do bubnů miniaturní černé díry, do kterých se vejde právě jen jedna jediná ponožka. Při praní se černá díra zatím neobjasněným způsobem aktivuje, vcucne ponožku a přemístí ji kamsi do vesmíru.

Zisk tak mají nejen výrobci praček, ale hlavně výrobci ponožek. Podle mých informací navíc výrobci praček za intenzivní podpory výrobců ponožek vyvinuli novou pračkovou černou díru, která umí během pracího procesu detekovat ten pár ponožek, u něhož je jeden z kusů děravý. Černá díra pak pohltí výhradně ponožku druhou, neděravou.

Cílem je dokázat, že rozšiřující se zvyk zákazníků kupovat víc párů stejných ponožek najednou, je naprosto k ničemu. Lichou děravou ponožku, která po útoku pračkové černé díry zbude, totiž pak stejně vyhodíme. Takže jakákoliv snaha mít víc stejných párů a liché ponožky používat jako rezervu, je marná

Konec článku, musím ze sedmnácti různých lichých ponožek vytvořit aspoň jeden přijatelný pár, jinak zítra nemůžu vyjít z bytu.