Oni a Silvio

Sex, politika, moc a večírky podle Berlusconiho od oscarového Sorrentina Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář?

Od 15. listopadu bude možné vidět kontroverzního italského politika pod jiným světlem. Zachytit excentrický život Silvia Berlusconiho, který v sobě kombinuje zločince i popkulturní hvězdu, se pokusil Paolo Sorrentino.

Režisér filmů Mládí a Velká nádhera pracuje už po několikáté s tématem života v luxusu, večírků plných sexu a drog i vnitřní prázdnoty.

„Film je plný zábavy a spektáklu, což má silný symbolický význam. Jsou to věci, které Berlusconi přinesl do politiky a na čem stojí jeho úspěch. Například až zahlcující reprezentace těla, kterou ve filmu ukazujeme, je metaforou povrchních potěšení, kterých podobní vůdci zneužívají,“ uvedl po světové premiéře na festivalu v Torontu představitel hlavní role, herec Toni Servillo, v rozhovoru pro magazín Vulture.

„Je to film o triumfu vulgárnosti,“ dodává sám režisér.

 „Pro Sorrentina je charakteristické hledání krásy v ošklivosti, v rozkladu, v povrchnosti. … Obzvlášť v kombinaci se slavnými a/nebo mocnými muži. Berlusconi je tak pro rodáka z Neapole ideální námět. Sorrentino na něj ,trénoval‘ svými třemi nejznámějšími filmy – Božským (2008), Velkou nádherou (2013) a Mládím (2015) – a seriálem pro HBO Mladý papež o nevyzpytatelném, megalomanském svatém octi s ďábelskou vizí,“ uvádí Jindřiška Bláhová, filmová historička a kritička týdeníku Respekt.

Kvalitní filmy a seriály je možné sledovat na streamovacích platformách, jako je HBO Max, Netflix nebo SkyShowtime.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang