Recenze SkyShowtime – nový konkurent zavedených služeb

SkyShowtime Czech Republic je nová ambiciózní streamovací platforma, která začala v Česku fungovat v roce 2023. Jedná se o spolupráci mezi renomovanou evropskou mediální společností Sky a americkou ViacomCBS, do které patří třeba slavné studio Paramount nebo Universal. Nabídka Skyshowtime představuje přímou konkurenci pro zavedené platformy, jako je Netflix, Disney+ nebo HBO Max. Co napoví recenze SkyShowtime?

SkyShowtime umožňuje stejně jako konkurenční streamovací služby především sledovat filmy a seriály online. Jaká je cena za SkyShowtime? Jaké filmy a obsah SkyShowtime nabízí? To ukáže následující recenze SkyShowtime.

Předplatné SkyShowtime CZ – cena

Přístup na SkyShowtime cz zahrnuje základní měsíční poplatek ve výši 179 Kč, což je nižší cena než u ostatních velkých streamovacích služeb dostupných v Česku. Cena Netflixu se pohybuje v rozmezí 199 až 319 Kč podle konkrétního tarifu. Disney+ stojí 239 Kč měsíčně nebo 2390 Kč ročně. Za HBO Max si uživatel zaplatí 199 Kč měsíčně nebo 1590 Kč ročně.

SkyShowtime Czech Republic bylo možné zpočátku získat dokonce za akční sníženou cenu 89 Kč měsíčně, pokud došlo k zaregistrování do 11. dubna 2023. Je zjevné, že SkyShowtime zkouší získat své místo na českém trhu skrze nižší cenu, než má hlavní konkurence.

Obsah SkyShowtime je možné současně streamovat až na 3 zařízeních. Na jeden účet je možné vytvořit až pět unikátních profilů.

Obsah je možné sledovat na všech běžných zařízeních jako jsou smart TV, mobilní telefony nebo tablety. Aplikace je k dispozici pro mobilní zařízení a tablety s operačními systémy iOS a Android. Obsah je také dostupný přes internetový prohlížeč na oficiální stránce SkyShowtime a na zařízeních jako jsou televizory s operačním systémem tvOS, chytré televizory s Android TV, Google TV a televizory od LG se systémem webOS 3.5 a novějším. Od 14. února je také dostupná aplikace SkyShowtime pro Samsung TV.

Podobně jako třeba u konkurenčního Netflixu je možné filmy SkyShowtime stáhnout do aplikace pro budoucí offline sledování bez nutnosti internetového připojení.

Obsah na SkyShowtime – nabídka filmů a seriálů

Nabídka obsahu SkyShowtime je opravdu rozmanitá a bohatá. Je možné sledovat opravdu širokou škálu filmů a seriálů od velkých amerických studií jako jsou Paramount a Universalu. Dále obsah od animačních studií jako jsou Miramax, DreamWorks, Illumination a dále obsah od televizních stanic Sky, Showtime, CBS, NBC, Nickelodeon pro mladé diváky nebo i hudební MTV.

Z celé řady filmů, které je možné na SkyShowtime sledovat, lze vypíchnout především velké hollywoodské blockbustery, jako je třeba nejvýdělečnější snímek roku 2022 Top Gun: Maverick.

Na SkyShowtime je možné najít opravdu široký výběr největších filmových hitů, které nezapřou svou popularitu. Mezi ně patří klasiky jako Jurský svět: Nadvláda, Top Gun, Mission Impossible a King Kong, a také novější pecky jako Americký gangster nebo Transformers: Poslední rytíř.

V kategorii nejpopulárnějších pořadů jsou k nalezení tituly jako Yellowstone, Král Tulsy, Star Trek: Podivné nové světy a Americký gigolo. Tyto pořady jsou předmětem diskusí filmových fanoušků a zaujímají své místo ve sledovanosti.

Na SkyShowtime jsou také ke zhlédnutí další ikonické filmy a série, jako je Kmotr, Indiana Jones, Rychle a zběsile, Forrest Gump, Pulp Fiction, Star Trek, Transformers a mnoho dalších, které jsou nepřehlédnutelnými kousky západního filmového světa.

Pro děti jsou k dispozici oblíbené filmy a seriály jako Shrek, Madagaskar, Mimoni a Alfa a Omega, zatímco pro milovníky reality show a seriálů jsou k vidění pořady jako Starosta Kingstownu, Gangs of London, Policisté z Chicago, Pod palubou ve Středomoří a mnoho dalších, které nabízejí různorodý výběr pro každého diváka.

Je možné sledovat i oblíbené seriály jako Dobrá manželka, Panství Downton, Dr. House a Twin Peaks. Takže pokud divák hledá dramatické, napínavé nebo kultovní série, SkyShowtime má určitě co nabídnout.

Top filmy na SkyShowtime

Z nepřeberné nabídky filmů SkyShowtime lze zmínit především tyto filmové série a franšízy:

 • Star Trek
 • Rychle a zběsile
 • Jurský park
 • Jurský svět
 • série Kmotr
 • Ježek Sonic
 • Mission: Impossible

Top seriály na SkyShowtime

Za nízkou cenu SkyShowtime divák získá přístup k nepřebernému množství seriály, mezi kterými lze zmínit především hity jako:

 • Californication
 • Twin Peaks
 • Panství Downton
 • Zákon a pořádek

Možnosti profilů

SkyShowtime cz za předplatné umožní vytvořit až pět unikátních profilů a souběžné sledování až na třech zařízeních. Standardní profily jsou rozděleny do kategorií podle věkových skupin: do 12 let, do 16 let a od 18 let. Pro dospělé profily lze navíc nastavit zabezpečení pomocí PIN kódu, který tak slouží jako rodičovský zámek.

Pro děti lze vytvořit samostatné uživatelské profily s automatickým filtrem pro nevhodný obsah. Tyto profily nabízejí pouze pořady s hodnocením TV-PG/PG nebo nižším, ideální pro mladší školáky. Je tak zajištěno, že filmy SkyShowtime sám filtruje tak, aby byly vhodné pro děti.

Pokud jde o aplikaci SkyShowtime pro Samsung TV, není zde možnost nastavení. Veškerá úprava titulků, včetně velikosti, barvy nebo typu písma, se provádí prostřednictvím webového rozhraní. Jakmile je provedena úprava na webu, automaticky se promítne do všech připojených zařízení přihlášených pod stejným účtem.

Kvalitu obrazu nebo zvuku nelze ručně upravovat, protože tyto nastavení jsou automaticky vyhodnoceny na základě rychlosti internetového připojení.

Recenze SkyShowtime – obstojí v konkurenci zavedených hráčů?

Srovnání streamovacích služeb nabízí náhled na čtyři hlavní platformy – Netflix, HBO Max, Disney+ a novější SkyShowtime Czech Republic, která vstoupila na český trh v roce 2023. Každá z těchto služeb se vyznačuje vlastními specifickými rysy, které mohou oslovit různé typy diváků. Kromě níže zmíněných placených streamovacích služeb existují i způsoby, jak sledovat filmy online zdarma.

Cenová politika

 • SkyShowtime nabízí měsíční předplatné za 179 Kč, což je nižší cena v porovnání s ostatními velkými streamovacími službami v Česku.
 • Netflix se pohybuje v cenovém rozpětí od 199 do 319 Kč podle konkrétního tarifu.
 • Disney+ má měsíční poplatek 239 Kč nebo roční 2390 Kč.
 • HBO Max se účtuje 199 Kč měsíčně nebo 1590 Kč ročně.

Obsah

 • SkyShowtime: Nabízí řadu filmů, seriálů a filmových franšíz, které není možné sledovat na jiných platformách, jako jsou seriály ze studií Showtime či filmy z dílny Paramount.
 • Netflix: Je známý svým širokým spektrem obsahu z vlastní produkce, včetně originálních filmů, seriálů a dokumentů. Má širokou škálu žánrů a zahrnuje různé druhy obsahu pro různé typy diváků.
 • HBO Max: Tato platforma se vyznačuje nabídkou kvalitního a prestižního obsahu z produkce HBO. Má silný důraz na vlastní produkci, s tituly, které se často zaměřují na vyšší kvalitu a náročnější diváky. Nabízí také starší klasiky studií Warner Bros.
 • Disney+: Zaměřuje se převážně na obsah od Disneyho, Marvelu, Pixaru, Star Wars a National Geographic. Nabízí pestré a rodinné filmy, animované filmy a série spojené s ikonickými postavami a příběhy, které lze vidět nejen ve filmech, ale i v pařížském Disneylandu.

Nabídka funkcí a kvalita streamování:

 • SkyShowtime: Možnosti nastavení a kvality u SkyShowtime mohou být ve srovnání s konkurenčními platformami omezenější, ale umožňují úpravy titulků a automatické promítání změn na všech připojených zařízeních.
 • Netflix: Umožňuje stahování obsahu pro offline sledování. Nabízí možnost vytváření profilů, personalizované doporučení a široké možnosti nastavení.
 • HBO Max: Poskytuje kvalitní streamování a vlastní původní obsah. Má dobrou navigaci a funkce pro sdílení účtu.
 • Disney+: Nabízí příjemný uživatelský zážitek, včetně možnosti stahování a sledování na více zařízeních. Má také možnost vytváření profilů a navigaci přizpůsobenou rodinnému sledování.

Obsah pro různé věkové skupiny:

 • SkyShowtime: Obsahem se snaží oslovit celé spektrum diváků, jelikož nabízí celou řadu klasických filmových sérií a seriálů, včetně dětských animovaných filmů a pohádek.
 • Netflix: Má velkou škálu obsahu pro všechny věkové skupiny, od dětí po dospělé.
 • HBO Max: Zaměřuje se na starší publikum s obsahem, který může být náročnější nebo vhodný pro starší věkové skupiny.
 • Disney+: Specializuje se na rodinný obsah a nabízí ikonické tituly pro děti i dospělé.

Srovnaní ukazuje, že SkyShowtime se snaží zaujmout svou cenovou politikou a rozmanitostí obsahu, což ji činí hodnotnou alternativou v konkurenci s již etablovanými streamovacími službami na českém trhu. Nicméně každá ze služeb má své vlastní přednosti a zaměření, a proto výběr může záviset na preferencích každého konkrétního diváka.

Recenze – SkyShowtime je obstojný hráč na trhu streamování

SkyShowtime Czech Republic se snaží zaujmout nižší cenou a širokým spektrem nabídky obsahu od renomovaných studií. V porovnání s konkurencí jako Netflix, Disney+ a HBO Max přináší SkyShowtime jisté výhody, jako je možnost vytváření až pěti unikátních profilů a možnost streamování na až třech zařízeních současně.

Svým způsobem se snaží nalákat diváky svou cenovou politikou a pestrou paletou obsahu, která zahrnuje klasické tituly i nejnovější filmy a seriály. I když nenabízí stejnou škálu nastavitelných funkcí jako jiné platformy, stává se SkyShowtime respektovaným konkurentem na českém trhu streamovacích služeb. Výběr mezi těmito službami pak závisí především na individuálních preferencích každého diváka.

Tento článek poradí, jak sledovat filmy online zdarma.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang