Kristen Stewart a Zuzana Kubíčková

Jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku je pro módní scénu bezpochyby Personal Shopper. Duchařský thriller, kde hlavní roli ztělesňuje tvář Chanelu Kristen Stewart, bude mít premiéru 19. října. Kromě těch nejznámějších fashion značek si tam zahrály i modely české návrhářky Zuzany Kubíčkové.

Na svém nedávném uvedení v Cannes byl film diváky vybučen, což prý může znamenat dvě věci: běžní diváci ho budou milovat, nebo nesnášet. Téma špinavých praktik na poli světové módy v doprovodu se spirtistickými seancemi zní každopádně jako zajímavý mix. Už teď vzbuzuje snímek režiséra Oliviera Assayase spoustu protichůdných emocí.

Část filmu se natáčela i v Praze a produkce, která chtěla vytvořit showroom s mladou britskou módou, kontaktovala návrhářku Zuzanu Kubíčkovou. Když se tým objevil v jejím ateliéru na pražských Vinohradech, neměla ponětí, že se bude jednat o snímek hollywoodského formátu.

Menší roli si v Personal Shopper zahrála i slovenská moderátorka Rádia 1 May Maťková a několik studentů UMPRUM, kteří na scéně předstírali práci s produkty. May se ocitla přímo na place s Kristen Stewart, které měla ve své roli asistentky majitelky butiku pomoct vybrat šaty.

Jak se jí s herečkou pracovalo? „Byl to pro mě velký zážitek. Kristen mi připadá velmi talentovaná a zajímavá žena,“ vypráví May.

Stejný názor s ní sdílí i autor kostýmů celého filmu, Jürgen Doering. „Kristen vypadá ve všem, co jí oblečete velmi cool. Vždy se mě ptá na můj názor, návrh. Ačkoliv je tváří Chanelu, ve filmu vypadá v džínech a svetru jako studentka. Nepotřebuje se moc fintit, je prostě sexy,“ řekl v rozhovoru pro Vogue Doering.

Kdo na konci října půjde na film Personal Shopper a uvidí exkluzivní designérský obchod s mladou módou, nechť si vzpomene, že jde o vilu na Hradčanech.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang