Jedeme k moři. Na co při balení nezapomenout?

V každém čase lidé rádi jezdí k moři, míří do slunných letovisek na jihu Evropy a těší se na dovolenou v přímořských letoviscích. Už dávno neplatí, že na dovolenou se jezdí jenom o prázdninách.

Zde je stručný seznam, co při balení k moři nezapomenout a co důležitého, mimo kvalitní cestovní pojištění, si vzít s sebou na dovolenou. Pokud si rodina pořídí zájezd k moři na poslední chvíli, určitě se takový seznam hodí. Po rozhodnutí, kam na dovolenou k moři, přicházejí na řadu povinnosti spojené s přípravami na cestu.

Taška, kufr, kabelka

Na co tedy nezapomenout, když se jede k moři? Nejdůležitější je zvolit si zavazadlo, do kterého se všechny věci uloží.

Záleží na typu dopravy. Ten, kdo letí, může mít obvykle zavazadlo o hmotnosti do 15 kg a jednu příruční tašku do letadla. Ten, kdo se chystá k moři autokarem, musí počítat s omezeným množstvím zavazadel a s obvyklou větou řidičů: „Autobus nemá zavazadlový prostor nafukovací!“.

No, a ten, kdo jede autem, si může sbalit, co chce. Ovšem musí počítat s tím, že jedete-li na dovolenou celá rodina, pak je kufr auta je zavalený spoustou jídla.

Krásné batohy, cestovní tašky a velké kabely přináší například Baťa.

Do tašky, kufru, batohu či cestovní brašny nebo kabelky se musí vejít osobní doklady a peníze. Nezbytné jsou léky potlačujících různé potíže, které nikdo na dovolené rozhodně netouží potkat (teplotu, zácpu, průjem, vyrážku a ekzemy, alergie, bolest zad a zubů aj.).

Hodí se přibalit takové „maličkosti“ jako krémy určené k opalování, krémy po opalování, drogerii, ručníky a plážové osušky, dobrou knížku nebo třeba sudovky, kvalitní sluneční brýle s UV filtrem, slaměnný klobouk či textilní kšiltovku a hlavně dobrou náladu.

Plavky

Pokud se nemíří na nuda pláže, pak je dobrý nápad pořídit si před odjezdem k moři plavky. Takové, které dobře sedí, nikde neplandají a vytvářejí ženě krásnou postavu.

Vybrat si lze z plavek jednodílných, dvoudílných, monokin, rikin aj. Plavky super střihů a barev nabízí americká značka Missguided.

Šaty na pláž

Plavky jsou sbaleny, ovšem stále něco chybí. Žvlášť pokud postava ženy není ideální. Není nic snazšího, než si přes plavky přehodit pareo nebo třeba košilové šaty značky David Mare.

Obuv na pláž

Na písečnou pláž se na nohy hodí spíše žabky než sandály nebo lodičky. Žabky jsou praktické v tom, že se snadno vyzují, když se do nich dostane písek. A žabky navíc nemusí být obyčejné nudné boty. Originální a nápadité žabky nabízí například španělská módní značka Desigual.

Plážová taška

Věci na pláž (ručníky, krémy apod.) se nejlépe nosí ve velké textilní plážové tašce . Lépe se vše ponese a navíc textilní plážové tašky se dají dobře vyprat od soli a od písku. Plážové tašky lze pořídít například u australské značky Seafolly.

Oblečení k večeři

A ještě jedna věc! Večer je třeba hodit se do gala. Když se jde na večeři, každá žena ráda dodrží dress code. Očekává se, že bude mít oblečené elegantní vzdušné letní šaty. Zvolí-li šaty španělské značky Mango, neudělá chybu.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang