Jedeme k moři. Na co při balení nezapomenout?

I v tomto čase rádi jezdíme k moři, míříme do slunných letovisek na jihu Evropy a těšíme se na dovolenou v přímořských letoviscích. Už dávno neplatí, že na dovolenou se jezdí jenom o prázdninách.

Pokud jste si pořídili zájezd k moři na poslední chvíli a chcete se ujistit, že vše potřebné jste si s sebou na cestu sbalili, koukněte se na stručný seznam, co při balení k moři nezapomenout a co si vzít s sebou na dovolenou.

Taška, kufr, kabelka

Na co tedy nezapomenout, když jedeme k moři? Nejdůležitější je zvolit si zavazadlo, do kterého všechny své věci uložíme (samozřejmě že čím větší, tím lepší). Rozdíl je v tom, jakou dopravou se k moři chystáte. Ten, kdo letí, může mít zavazadlo o hmotnosti do15 kg a jednu příruční tašku do letadla. Ten, kdo se chystá k moři autokarem, musí počítat s omezeným množstvím zavazadel a s obvyklou větou řidičů: „Autobus nemá zavazadlový prostor nafukovací!“. No, a ten, kdo jede autem, si může sbalit, co chce, ale musí počítat s tím, že jedete-li na dovču celá rodina, pak kufr auta je zavalený spoustou jídla (zdá se, že vezete zásoby jídla a pití pro celý kemp), která má před vaším zavazadlem přednost.

Krásné batohy, cestovní tašky a velké kabely přináší Baťa.

Do tašky, kufru, batohu či cestovní brašny nebo kabelky si kromě osobních dokladů, peněz a léků potlačujících různé potíže, které nikdo z nás na dovolené rozhodně netouží potkat (teplotu, zácpu, průjem, vyrážku a ekzemy, alergie, bolest zad a zubů aj.), nezapomeňte přibalit takové „maličkosti“ jako krémy určené k opalování, krémy po opalování, drogerii, ručníky a plážové osušky, dobrou knížku nebo třeba sudovky, kvalitní sluneční brýle s UV filtrem, slaměnný klobouk či textilní kšiltovku a hlavně dobrou náladu.

Plavky

Pokud nemíříte na nuda pláže, pak považuji za dobrý nápad pořídit si před odjezdem k moři plavky, které vám dobře sedí, nikde neplandají a vytvářejí vám krásnou postavu. Vybrat si lze z plavek jednodílných, dvoudílných, monokin, rikin aj. Plavky super střihů a barev nabízí americká značka Missguided.

Šaty na pláž

Plavky už sice máte, ale stále vám něco chybí. Vaše postava není ideální, a vy s ní nejste stoprocentně spokojené? Není nic snazšího než si přes plavky přehodit pareo nebo třeba košilové šaty značky David Mare.

Obuv na pláž

Budete-li pobývat na písečné pláži, pak si na nohy obujte spíše žabky než sandály nebo lodičky. Žabky jsou praktické v tom, že je nemusíte složitě odepínat a vyzouvat, když se vám do nich dostane písek, a věřte, že ten se do nich určitě dostane. A myslíte-li si, že žabky jsou obyčejné nudné boty, z opaku vás vyvede například španělská módní značka Desigual.

Plážová taška

Věci na pláž (ručníky, krémy apod.) si naskládejte do velké textilní plážové tašky (rozhodně zapomeňte na trapné igelitky). Lépe se vám vše ponese, navíc textilní plážové tašky se dají dobře vyprat od soli a od písku. Plážové tašky pořídíte například u australské značky Seafolly.

Oblečení k večeři

A ještě jedna věc! Večer se hoďte do gala. Když jdete na večeři, zapomeňte na kraťasy nebo minisukně. Je třeba dodržet dress code. Očekává se, že budete mít oblečené elegantní vzdušné letní šaty. Zvolíte-li šaty španělské značky Mango, neuděláte chybu.

Krásnou a hřejivou dovolenou všem 🙂