Ikona: Rooney Mara

Hvězda thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy Rooney Mara kvůli roli kompletně změnila svou image. Nechala si vyholit část hlavy, odbarvit obočí a výrazně zhubla. Traduje se, že režisér filmu David Fincher jí sestavil před natáčením speciální jídelníček, který se skládal pouze ze salátu, grepů a rozinek.

Upírský look a la Rooney je ale momentálně víc než v kurzu. Objevila se na titulní stránce listopadového časopisu Vogue a 14. prosince se začne v H&M prodávat kolekce inspirovaná jejím oblečením ze zmiňovaného filmu.

Před tím, než se stala dívkou s dračím tetováním (v originále se snímek Muži, kteří nenávidí ženy jmenuje Girl With The Dragon Tattoo), byla tato 26 letá Newyorčanka jen další pohlednou tvářičkou. Když si ji ale známý režisér David Fincher vybral do role geniální lesbické hackerky Lisbeth Salanderové, změnil se jí život.

Jako daň za tuto životní šanci padly dlouhé kaštanové vlasy, které si Mara musela ostříhat, podholit i obarvit na černo. Do každého ucha si také nechala dát několik piercingů, stejně jako do rtu, nosu, obočí i bradavek. Jediným neautentickým bylo tetování, které znovu a znovu pracně vytvářeli maskéři.

Ačkoliv Rooney nemíní vypadat jako punkerka mimo filmové plátno, vizuální prvky své role začala používat i v civilu. Její androgynní look připomíná Kate Moss v začátcích kariéry i londýnské gotiky z 80. let.

Kdo se chce přiblížit nedbalé přitažlivosti, která balancuje mezi ležérností a zanedbaností, bude potřebovat: kožené legíny, šedivé potrhané tričko, krátkou džínovou bundu, kožené náramky a hlavně hodně měkké, kajalové černé tužky pod očima.

Kolekce kostymní designérky Trish Summerville, která vytvořila outfity pro film Girl With A Dragon Tattoo, bude v prodeji od 14. prosince ve vybraných obchodech H&M.