Ikona: Jack Nicholson

Své černé brýle nikdy nesundává, protože když se tak stane, je prý jen obyčejným dědou, kterému je zrovna 73 let. Sice se tak Jack cítit může, ale zároveň je právě on jeden z mála mužů, u kterých je jeho věk ženám i mužům úplně fuk.

Jack Nicholson se narodil už dávno a svět ho zná už celou věčnost. Jeho nominace na Oscary jsou tak trochu klišé, výhry jsou totiž až překvapivě pravidelné. Navíc, jeho vybělený úsměv nikdy nezevšední.

Hodně kouří, (tabák i lehké drogy), ale nepije alkohol (tak alespoň něco) a rád propaguje viagru (tvrdí, že stres ze selhání v sexu není vítán a třikrát do měsíce mu to prý úplně stačí).

Nedává rozhovory a kamarádi kolem něj pomalu umírají. On sám se smrti bojí a v poslední době, dokonce obměnil i výběr partnerek. Již to nejsou 20 leté školačky, ale, jak on sám říká, tety jako Diane Keaton.

Snad tu bude ještě hodně dlouho, protože například neodolatelná postava Daryl Van Horn z Čarodějek z Eastwickunebo snad Tom Logan z filmu Zastavení v Missouri jsou prostě ikony, které nesmí nikdy odejít.

Nejednoho fanouška zamrazilo, když letos odešel do filmového nebe Denis Hopper. Možná zatrnulo i Jackovi. Proto nezbývá nic jiného, než mu popřát, aby jeho hawaiské košile, doutník, černé brýle, i stejně tak černý humor vydržely ještě hodně dlouho.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang