Houpačky do zahrady

Všichni ti, co mají zahradu, jistě ji využívají na relaxování, odpočinek a trávení volných chvil. Mají v ní zasazeny různé druhy zeleniny a ovoce, trávu, o kterou se starají, sečou ji, provzdušňují a polévají. Když však přijdou na zahradu děti, odpočinek končí.

Jak si i v přítomnosti dětí na zahradě užít klid a odpočinek? Jednoduše. Stačí si na zahradě udělat houpačku. 

Druhy zahradních houpaček

Houpačky do zahrady mohou být různé. Například jen dvě lana uvázaná na větvi a na konci přivázaná deska, na kterou si dítě sedne.

Jsou i houpačky, které jsou postaveny pevně na zemi. Jejich pevná železná konstrukce se tak snadno nepřeváží váhou dítěte, což přidává na důvěryhodnosti železných houpaček. Avšak tyto houpačky mají jednu nevýhodu. Nesmí být položeny na hladkém povrchu nebo betonu, protože pak se mohou snadno převážit. Výjimkou jsou houpačky, které jsou v parcích ve městech, ty jsou do betonu zalité a nemají jako spadnout.

Houpačky do zahrady se prodávají celkem levně. Ty nejobyčejnější a nejjednodušší, které jen zavěsíte na větev jsou k dostání již několika set korun. Ty, které pevně stojí celou konstrukcí na zemi, stojí obvykle několik tisíc korun. Cena se odvíjí od velikosti a počtu míst na klouzačce.

.