Dlouhé léto na Farmě, Pomíkův smažák a česká Oprah

Je začátek léta a konečně se dá chodit opravdu ven! Někdo si kvůli teplým a dlouhým večerům koupí i kabriolet, jiný si půjčuje kolo, aby z náplavky domů nemohl utrácet za taxíka. Jenže to by nesměla TV Nova v neděli spustit reality show Farma s Terezou Pergnerovou a Prima Family o den později VIP Prostřeno s Agátou a Pomíkem.

Tak nejprve Farma. První díl byl klasická představovací nuda, soutěžící si natěšeně balili úhledné kopičky barevných triček, ve kterých budou dělat parádu v buši a my jsme mohli načíhnout do jejich nevkusných naklizených bytů se zelenkavými a oranžovými stěnami a rovnou je na to konto všechny nekompromisně odsoudit.

Diváci viděli gaye jménem Kubí, černovlasou striptérku, taky příjemnou paní, co umí a zná jenom asi všechno na světě nebo brýlatého cholerika, který vypadá jako náčelník Stasi a „pohání ho stres a káva“.

Do statku, který má simulovat středověk je přirozeně odváží Hummer limuzína – asi jako metafyzický symbol pozlátka a nezdravého luxusu, ve kterém se přece normálně všichni společně plácají.

Druhý díl odkryl zásadní problémy, které 12 soutěžících čeká: málo jídla, málo tabáku a již zmíněného nervního Milana, který nosí „vycházkové kanady“ a neumí komunikovat jinak než řevem s táhlým fistulovým zakončením.

A taky nezvykle nabroušenou Terezu Pergnerovou, která nemoderuje jen pět minut za 10 dnů jako Martina Gavriely v Hotelu Paradise, ale se soutěžícími aktivně a rádoby drsně komunikuje během celého pobytu v rozbořené chalupě. Hned v druhém díle nechala odnést všechno jídlo a za šéfa farmy zvolila psychopata Milana. Jak to asi bude dál?

Obě největší soukromé televize pochopily, že Čech-divák miluje bizár. Je jedno, jestli je mu 60 nebo 26, přivydělává si jako tramvaják k důchodu nebo studuje DAMU (FAMU, FSV UK …).

Pokud se má člověk dívat na televizi, musí se u ní prostě hodně stydět za někoho jiného a odcházet do postele s krepovaným povlečením s pocitem, že na světě fakt existují mnohem větší blbci než on sám, přičemž o něm se to majorita nikdy ani nedozví!

Legendární VIP Prostřeno s Bartošovou, Mojsejovou a Hanychovou nastavilo vysokou laťku a ono asi už ani nejde kam dál zajít, i když z výběru sestavy toho letošního je cítit snaha. Nejprve Agáta, která docela vařit umí, má mimino a ať chceme či ne, taky IQ vysoké jako ostatní „vipáci“ dohromady.

Následují další dvě oddané matky/moderátorky/bývalé erotické pracovnice: křečovitá Eva Decastelo a nudně neutrální Martina Gavriely, která by svůj názor na kameru neřekla, ani kdyby ji Decastelo mlátila lilkem po hlavě.

A do tohoto kurníčku, který je cítit nastřikovacím opálením a parfémem Light Blue of Dolce & Gabbana, Prima nasadila přisprostlého drzého testosteronového kohouta Jiřího Pomeje, který nemá kde bydlet, což je docela nevýhoda v pořadu, kde člověk ukazuje nejen svoje kuchařské skills, ale také vlastní příbytek.

Ale po první návštěvě u Evy Decastelo je to možná dobře. Ta jako roztomilý diblík v neonově růžové teplákové soupravě pobíhala po svém velkém zelenkavém bytě plném moderní techniky a byla hrozně moc trapná.

Ale neboj, Evi, v dalším díle vaří Pomík smažák.

Na Farmu navázala úterní Zpověď Terezy Pergnerové – tedy noční live interview s kontroverzní moderátorkou pořadu, která se tímto rozhodla naposledy odpovědět na otázky ohledně své závislosti a pohnutého osudu během a po svém působení v hitparádě Eso.

Nervózní Rey Koranteng jenom potvrdil tristní stav moderátorství u nás. Pergnerová patří na jeho špičku, proto se musela hodně snažit, aby Korantenga neposlala pryč z placu a neudělala rozhovor sama se sebou. Nova ho vybrala zřejmě pro jeho zkušenosti z živého vysílání v páru, což bohužel na dobrou televizní talk show nestačí.

Kdyby svou nepohotovost dohnal alespoň připraveností a inteligentními dotazy – ne, místo toho se ptal i na nesmyslná fakta, jako kdy končí Farma a vrcholem byl video medailon, proti kterému se Pergnerová na místě ohradila. Trošku trapas.

Obsah interview (Eso, drogy, porod na heroinu, porno fotky, detox atd.) se neposlouchal příjemně a je dobře, že už ten příběh slyšíme naposledy. Zazněl i dotaz, co bude Tereza dělat po Farmě. Neví.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang