Hacknutá Ikea

Říkají si IkeaHackeři a rádi se pochlubí tím, co spáchali. A já jsem ráda, že to dělají, protože bez nich by stránka http://www.ikeahackers.net/ nebyla. A to by byla škoda, protože by se nevědělo o spoustě geniálních, překvapivých nebo šílených nápadů.

Celé je top jednoduché: vezmi něco z Ikey, udělej z toho něco jiného, vyfoť to (pokud možno ještě v průběhu práce) a pochlub se. Nezapomeň napsat, jak přesně se jmenuje použitý stolek, věšák nebo koberec, aby ostatní nemuseli v obchoďáku dlouze pátrat a mohli jednoduše spáchat totéž, co ty.

Je to o to jednodušší, že Ikea má stejná jména pro kousky prodávané po celém světě. Takže třeba série Expedit je na webu k nalezení v nejrůznějších úpravách.

Co mě opravdu nadchlo, jsou kočičí toalety schované ve skříňkách. Každý, kdo má doma kočku, která je gaučová a nikoliv venkovní, ví opravdu dobře, jak složitě se hledá v bytě místo pro její záchůdek, protože by to nemělo být moc na očích. Protože každá kočka, která vyleze z bedýnky s kočkolitem, kolem sebe trousí granulky kočkolitu všude, kam šlápne.

Takže se kočka vykáže i s toaletou do skříňky, která je pro ni pohodlně přístupná bočním otvorem – a pro majitele, který toaletu čistí, stejně pohodlně dvířky. Skvělý nápad. A na tomhlůe webu k vidění v mnoha různých provedeních.

Jsou tady samozřejmě i nápady, které nadchnou méně. Třeba pláštěnka pro psa vytvořená z té klasické velké modré ikeácké tašky. Rozumím tomu psovi, taky bych se tvářila zoufale, mít tohle na sobě.

K vidění je i spousta více či méně zdařilých pokusů o bytové dekorace. 

A hlavně úpravy nábytku.

Napadlo by vás vzít třeba kuchyňské skříňky a šoupnout je do ložnice? Nebo dveřmi ze skříně předělit pokoj a vytvořit tak šatnu? Nebo vyrobit konferenční stolek z podnosu?

Upozornění – prohlížení webu ikeahackers způsobuje extrémní ztrátu volného času.