Fotograf a cizí peří

Když je fotograf dobrý, jeho práce se prodává sama. Stačí udělat si web, oslovit případné klienty na sociálních sítích, přidat ukázky své práce. A když se bude líbit, dveře v ateliéru se netrhnou.

Stejně tak to dělá pražský fotograf Jiří Jevický. Už při zběžném pohledu na jeho práci, tak jak ji sám prezentuje například na svém webu jjfoto.cz, je jasné, že jde o nadaného fotografa, který umí glamour, portrét, módu…

Dokonce je tak dobrý, že úplně stejnou fotku má ve svém portfoliu jakýsi Bruno Dayan, fotograf, který pracoval pro různé mutace Vogue, nafotil kampaně pro značky Lancome, Dior, YSL, Louis Vuitton… A ještě má tu drzost chlubit se fotkou Jiřího Jevického. Nebo je to naopak? 

Jiřímu Jevickému kradou fotky často. Stejně dopadl i se snímkem ženy s dítětem. Tu mu pro změnu ukradl fotograf Lev Dolgatsjov. A dokonce má tu drzost, že jí prostřednictvím agentur dál prodává! (Nebo je to naopak?)

A nebo je to možná jen náhoda, že jsou si ty fotky tak moc podobné. 

Každopádně k Jiřímu Jevickému se musím objednat, aby mi udělal pár fotek. Když už fotí tak, jako světově proslulý fotograf, to by bylo, aby ze mně neudělal kočku. Aspoň na pasovku.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang