Dřevěná okna

Při stavbě rodinného domu je základem postavit obvodové zdi a pak tyto zdi a celou hrubou stavbu zakrýt střechou. Neméně důležité je i v těchto fázích myslet na kvalitní okna.

V minulosti byla dřevěná okna jedinou možnou volbou. Postupem času je nahradila plastová okna, která byla a jsou levnější na výrobu. Jejich celková cena se nedá srovnat s cenou dřevěných oken. Jak postupoval vývoj v oblasti dřevěných oken, postupem času se opět dostala do povědomí lidí.

Moderní dřevěna okna

Dřevěná okna dnešního typu již nejsou to, co bývalo před nějakým časem. Jejich technologický postup výroby a použité materiály se posunuly mílovými kroky napřed.

Podstatnou předností je přírodní materiál, který dokonale ladí s dveřmi a podlahami a pohled na ně je příjemný. Dlouhá životnost a nízká hmotnost přispívají k dokonalé izolaci od vnějšího prostředí. Těmito vlastnostmi přispějí ke snížení nákladů na vytápění a tak není třeba vytápět pokoje na vysokou teplotu.

Dřevěná okna lze snadno opravit i udržovat. Také izolace okolního zvuku je na vysoké úrovni oproti plastům.

Dřevěná okna se vyrábějí na míru z nejkvalitnějšího dřeva. Často je použit masiv, využívají se však i měkčí druhy dřeva, které se speciální metodou pod vysokým tlakem a za pomoci lepidla lisují do požadovaných tvarů. Výroba dřevěných oken není náročná, je třeba jen trošku zručnosti a praxe a okno je na světě. Neznamená to, že vyrobit dřevěná okna dokáže každý, ale zručným mistrům to nedělá žádný problém.

.