Šaty na promoce

Návštěva auly pro studenta vysoké školy patří určitě mezi nejvýznamnější okamžiky studia. Ta poslední je bezkonkurenčně nejradostnější z několika důvodů. Vchází do ní s noblesou už ne jako student, nýbrž jako absolvent.

V hlavě mu probleskne nespočet myšlenek prožitých během někdy nekonečného, ​​avšak i příjemného studia. První návštěva této místnosti provázela studenta množství očekávání, až po čase se ukázalo, že studium nebude žádný med.

Teď už je vše jinak. Všechny zkouškové za sebou, žádné přesouvání termínů, nervák, stresy, bolesti hlavy. Konečně všechny ty nepříjemnosti má za sebou a hurá do života. 

Promoce si zaslouží speciální oděv

Bývalé studentky a nyní už absolventky odlehčené od studentských povinností a o poznání vyrovnanější věnují svůj čas výběru studentských šatů. Je to už jiné než po prvním stupni, kdy skoro polovina studia byla před nimi.

Některé si s tím těžkou hlavu nedělají. Jiné vybírají skutečně pečlivě. Samozřejmě, že šaty na promoci se vyjímají z běžného rámce šatů určených pro slavnostní příležitosti. Událost, kterou reprezentují je jedinečná a v osobním životě jejich nositelky tak originální, že určitě není snobství, pokud budou ušité na míru či zakoupené ve značkovém salonu. Vždyť to je to nejmenší, co pro svou úspěšnou ratolest udělají rodiče.