O fenoménu plastických operací prsou – zkušenosti

(PR) Mít krásná ňadra je snem snad každé ženy. Některé z nich se přitom trápí tím, že mají prsa příliš malá. Některé z nich řeší problém opačný. Jiné ženy si po dětech uvědomí, že jejich poprsí není již tak bujné a pevné.

Zatímco dříve byly plastické operace prsou fenoménem, který byl typický pro modelky, herečky nebo ženy z „high societyů, dnes se stává tento zákrok dostupným pro každou ženu. Je úprava poprsí plastickou operací žádoucí? Jaká s sebou nese rizika? Jde o módní trend, nebo se plastické operace prsou stanou běžnou záležitostí, takže si je ženy budou dopřávat podobně jako drobnější kosmetické úpravy?

O plastickou operaci prsou stojí stále více žen

Cenově jsou plastické operace stále více dostupné širokému okruhu žen. Není proto výjimkou, že se pro ně rozhodnou například ženy ve středním věku, které touží po tom, aby měly pevné poprsí jako dříve. Vzhledem k tomu, že současným ideálem krásy jsou ženy s dostatečně bujnými ňadry, podstupují operaci prsou i mladé ženy, které se chtějí těmto ideálům maximálně přiblížit.

Při současných metodách jsou plastické operace prsou velmi šetrné.

Důležité je vždy vybírat kliniky, kde pracují zkušení chirurgové a renomovaní lékaři, kteří používají nejnovější technologie a kvalitní implantátu. Není třeba asi připomínat, že kvalita implantátu i provedené operace ovlivní celkový výsledek plastické operace prsou a samozřejmě má velký vliv i na trvanlivost takového zákroku.

Když je plastická operace prsou nezbytností

Další skupinu žen, které podstupují plastickou operaci prsou, tvoří ty, kterým byl prs odebrán ze zdravotních důvodů – nejčastěji kvůli rakovině prsu. Pro ženu, jejímž symbolem jsou právě prsa, je velmi těžké smířit se s tím, že jim jedno či dokonce obě prsa chybí.

Existují samozřejmě ženy, které se s podobnou situací velmi dobře vyrovnají a o umělá prsa nestojí. Jiné ženy ovšem chtějí prsa zpátky, takže se rozhodnou pro plastickou operaci. To jim může navrátit ztracené sebevědomí a po prodělané nemoci, která je pochopitelně velkou psychickou zátěží, se jim lépe vrací do běžného života.

Proč ženy plastické operace podstupují?

Módní diktát je v současné době velmi náročný. Ideálem krásy jsou štíhlé ženy s velkýma očima, plnými rty, s útlým pasem ale bujným poprsím. Takové ženy – krásně nalíčené a oblečené – plní stránky módních časopisů, objevují se na internetu i na televizních obrazovkách. Je těžké se takovému vlivu vyhnout a bránit se mu.

„Od své puberty jsem měla komplex z malých ňader. Prostě mi příroda dala prsa po tatínkovi, jak se říká. Ačkoli pro mé zaměstnání není tělo důležité, protože pracuji v marketingu, stále jsem se malými prsy trápila. Oblékala jsem si volná trička a nesnášela léto, protože jsem měla pocit, že se na koupališti všichni smějí mým malým ňadrům,“ svěřila se třicetiletá Daniela, která nedávno podstoupila plastickou operaci prsou.

„Neměnila bych. Mé sebevědomí narostlo, odvážím se obléknout si módu, která se mi dříve líbila, ale kterou jsem si nedopřála díky svému komplexu. Ano, operace byla sice trochu bolestivá, ale mnohem méně, než jsem očekávala. Je mi nyní moc dobře,“ dodala mladá žena.

Komplex z malých nebo nehezky tvarovaných prsou je asi tím nejčastějším důvodem, proč ženy plastickou operaci prsu podstupují. Zpravidla se jim poté vrací ztracené sebevědomí, připadají si opět atraktivní, žádoucí – nezřídka kdy to má pozitivní vliv i na jejich partnerský a společenský život.

Plastická operace prsou? Ano, či ne?

Pokud váháte, zda plastickou operaci prsou podstoupit, či ne, bude konečné rozhodnutí vždy na vás. Dodejme jen, že v současné době nejde o nic neobvyklého. Společnost začala brát plastické operace prsou jako něco samozřejmého – stejně jako například odstranění povislých víček nebo například upravení odstávajících uší.

Lidé se chtějí líbit, a pokud si myslíte, že je plastická operace prsou tím, co vám pomůže cítit se lépe, tak proč si ji nedopřát.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang